آسمان افغانستان به منطقه «پرواز ممنوع» تبدیل میشود

  • انتشار: ۱۶ ثور ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 5127

امریکا اعلام کرده است تا پایان ماه جون، مدیریت فضای هوایی افغانستان را متوقف خواهد کرد،؛ زیرا قرار داد این کشور برای مدیریت ترافیک هوایی با حکومت افغانستان پایان یافته است. این تصمیم می تواند باعث لغو پروازهای بین المللی به داخل افغانستان و عبور از فضای آن شود.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از آسوشتیدپرس،مقامات و دیپلمات ها در کابل هشدار می دهند؛ تا پیدا کردن یک راه حل،‌ حتا راه حل موقت، افغانستان را به یک منطقه پرواز ممنوع تبدیل خواهد کرد و این مساله هزینه های زیادی به حکومت افغانستان از جمله در قسمت عواید وارد می کند و اعتبار افغانستان را در نزد کمک کنندگان و سرمایه گزاران ضربه خواهد زد.

محمدقاسم وفایی زاده، معاون برنامه و پالیسی اداره مستقل هوانوردی می گوید: ترافیک هوایی در سراسر افغانستان و کشورهای آسیای میانه سالانه ۳۳ میلیون دالر تولید می کند. خطوط هوایی که در افغانستان فعالیت دارند، فلای دوبی، ایرایندیا و ترکیش ایرلاین هستند و بسیاری خطوط هوایی نیز از فضای افغانستان عبور می کنند.

اما هیچ پروازی از افغانستان به اتحادیه اروپا و از این اتحادیه به افغانستان صورت نمی گیرد؛ زیرا بلوک سازمان هوانوردی افغانستان را به دلیل کمبود در ایمنی پرواز به رسمیت نشناخته است.

قرارداد فعلی برای کنترول فضای هوایی افغانستان توسط امریکا،‌ در ۳۰ جون پایان می یابد و عدم تمدید آن به معنای این است که خطوط هوایی خارجی قادر به استفاده از فضای افغانستان نخواهند بود.

بر اساس یادداشت داخلی ناتو که به دست آسوشتیدپرس رسیده، امریکا قرارداد فعلی را برای ۶ ماه آینده- تا پایان سال ۲۰۱۵ تمدید نخواهد کرد، این تمدید به ۲۵ میلیون دالر نیاز دارد.

همچنین یک مقام جاپانی گفته است که کشورش حاضر است این ۲۵ میلیون را برای پوشش نیمه دوم سال ۲۰۱۵ استفاده کند؛ اما این تصمیم تاکنون تصویب نشده است.
این مقام ژاپنی که نخواسته نامش فاش شود، می گوید که امیدوار است که توکیو هر چه سریع تر و قبل از انقضای قرارداد امریکا، در این زمینه تصمیم بگیرد.

وفایی زاده با اشاره به این کمک توکیو، می گوید: حکومت افغانستان از جنوری سال ۲۰۱۶ کنترول فضای هوایی کشور را به عهده نخواهد گرفت؛ قرار بود که حکومت کابل این مسوولیت را از اوایل سال ۲۰۱۵ به عهده گیرد،‌ اما مشکلات فنی مانع این کار شد.
این در حالی است که ریاست جمهوری روز گذشته با نشر خبرنامه‌ای به وزارت ترانسپورت و هوانوردی دستور داده تا آمادگی ها برای گرفتن مسوولیت فرودگاه های کابل، بلخ، هرات و قندهار را تا سال ۲۰۱۶ اتخاذ کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=5127

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *