سرویس بین الملل

یونیسف: مراکز آموزشی باید بهشتی از آرامش برای کودکان باشند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد: «خشونت در داخل یا اطراف نهادهای آموزشی هرگز قابل قبول نیست. چنین مکان‌هایی باید بهشتی از آرامش باشند که کودکان بتوانند در آن بیاموزند، در کنار دوستان باشند و با ایجاد مهارت‌هایی برای آینده‌ی خود احساس امنیت کنند. کودکان و نوجوانان هدف خشونت نیستند و هرگز نباید باشند.»

روسیه: حکومت طالبان پایدار نیست

دبیر شورای امنیت روسیه در نشست سران نهادهای امنیتی و استخباراتی کشورهای مستقل مشترک‌المنافع گفت «سیستم حکومتی ایجاد شده توسط طالبان را نمی‌توان پایدار دانست.»

ایران: ظهور گروه‌های تروریستی در افغانستان تهدید جدی برای منطقه و جهان است

زهرا ارشادی، سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در مورد ظهور گروه‌‎های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کرده و آن را تهدید جدی برای افغانستان، همسایگان این کشور و کشورهای منطقه و جهان دانسته است.

توماس وِست: محرومیت دختران از آموزش در افغانستان تصمیم یک «اقلیت کوچک» است

توماس وِست، نماینده‌ی ویژه امریکا برای افغانستان می‌گویند که تصمیم محرومیت دختران از آموزش و تحصیل در افغانستان از سوی یک «اقلیت خیلی کوچک» گرفته شده است؛ درحالی که بیش از ۹۰ درصد مردم این کشور خواهان بازگشایی مکاتب دخترانه و بازگشت زنان به جامعه و بازار کار هستند.

سفارت پاکستان در کابل: ابراز نگرانی از سوی پاکستان نباید به عنوان دشمنی تلقی شود

در پی نگرانی شهباز شریف مبنی بر فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان، سفارت پاکستان در کابل می‌گوید ابراز نگرانی از سوی پاکستان نباید به عنوان دشمنی تلقی شود. اسد عباس، کاردار سفارت پاکستان گفت که رهبری دو کشور باید نگرانی‌های خود را در میان بگذارند.