سرویس بین الملل

چالش های عربستان سعودی با دولت بایدن

اقدامات احتیاطی فعلی سعودی‌ها شاید بتواند برخی از مشکلات آن‌ها را با دولت بایدن برطرف کند، اما مشکلات اصلی همچنان باقی مانده‌اند و به نظر می رسد، سعودی‌ها به واسطه این مشکلات باید انتظار دوره پر فراز و نشیبی با دولت آینده امریکا داشته باشند و چه بسا تعامل با دولت دوم اوباما برای آن‌ها بسیار سخت‌تر از قبل باشد.

اعتراف به شکستِ تحریم‌های فلج‌کننده

اینک دولت‌مردان امریکایی باید آموخته باشند که اولاَ عمر یک‌جانبه‌گرایی و کدخدامنشی در روابط بین الملل پایان یافته است و دیگر تمام راه‌ها در مناسبات و تجارت جهانی به کاخ سفید ختم نمی‌شود.

برنامه ویژه ترامپ برای خداحافظی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ۸ صبح چهارشنبه، آخرین روز کاری خود، برای حضور در مراسم خداحافظی، کاخ سفید را به مقصد پایگاه اندروز در مریلند ترک می‌کند و از آنجا با «ایرفورس‌وان»، هواپیمای ویژه رئیس جمهور ایالات‌متحده، راهی فلوریدا خواهد شد. او قبل از ترک کاخ سفید حدود ۱۰۰ نفر را عفو خواهد کرد.

ملانیا ترامپ خداحافظی کرد

ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا در آخرین روزهای حضورش در کاخ سفید یک سخنرانی خداحافظی منتشر کرده و از این کشور بابت تمام تلاش‌هایش در راه مبارزه با پاندمی کرونا قدردانی و از آمریکایی‌ها خواسته تا صلح را مقابل خشونت انتخاب کنند.

درآمد هنگفت نزدیکان ترامپ از عفو مجرمان

نشریه نیویورک تایمز در مقاله ای نوشت: نزدیکترین همکاران دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا به دلیل کمک در روند “عفو مجرمان” ده ها هزار دالر کسب درآمد کرده اند.