آرشیو کامل

تازه ترین رسوایی اخلاقی بن سلمان

اخیرا گزارش های آمریکایی از رسوایی اخلاقی جدید «محمد بن سلمان» ولیعهد جوان سعودی و رابطه مشکوک وی با یک بازیگر فیلم های غیر اخلاقی پرده برداشتند.

آمریکا از افغانستان خارج نمی شود

بایدن گفته آمریکا از افغانستان خارج می شود، ولی معلوم نیست که سر حرفش بماند. به نظر می رسد که بایدن با این حرفش می خواهد طالبان را قانع کند تا در مذاکرات صلح شرکت کند.

مشاهده لایک در اینستاگرام اختیاری شد

شبکه اجتماعی اینستاگرام در یک آزمایش جهانی که از روز چهارشنبه آغاز شد، به کاربران امکان می دهد مشاهده شمارشگر لایک پستهای خود یا کاربران دیگر را به اختیار خود مخفی کنند.

ماجراهای عجیب از تجربه زندگی با مردگان!

می‌دانیم در حالت عادی، زندگی کردن با یک جسد بی‌جان کار غیر معقول و غیرقابل تحملی است اما در این گزارش می‎بینیم که بعضی از افراد در کمال ناباوری، روزها و ماه‌ها با جسد یا اجسادی در خانه خود زندگی‎ کرده‌اند.

قدرت غنی حتی از پادشاهان پیشین افغانستان نیز بیشتر است/ تمرکز زدایی قدرت می تواند یک موضوع کلیدی برای صلح پایدار باشد

همین طور که دولت های امریکا و افغانستان در تلاش برای مذاکره با طالبان در مورد صلح می باشند، افغانستان همچنان با یک معضل قدیمی دست و پنجه نرم می کند: اینکه حکومت ملی در مقایسه با رهبران ولایتی و ولسوالی ها به چه میزانی از قدرت باید دسترسی داشته باشد؟

افغانستان

افغانستان در سراشیب جنگ و صلحی که به یک رؤیا شباهت دارد

متاسفانه از ۱۵ سال به اینطرف پیش بینی میکردم که امریکا جنگ را در نگاه نظامی نخواهد برد و بنیاد های “جمهوری اسلامی افغانستان” هم روی ریگ ها و شن های درحال حرکت ساخته شده که بدون اصالت و با وجود دولتمردان فاسد و بیکاره و دموکراسی بدون دموکرات نمیتواند وحدت ملی را ایجاد کند.

باتلاق استانبول؛ تقسیم قومی قدرت

تقسیم قومی قدرت، بزرگ‌ترین اشتباه تصمیم‌گیرندگان اجلاس بُن بود. قدرت و حکومت کشور جامه ملا نصرالدین شد که زورمندان مانند ملک شخصی به سوی خود و قوم خود می‌کشیدند.