آرشیو کامل

سفر به پترا؛ شهر اجنّه

سفر به پترا؛ شهر اجنّه

این شهر که سرشار از جاذبه های مرموز است جزء عجایب هفت گانه دنیاست که در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.

عکاسی تبلیغاتی

اصول عکاسی تبلیغاتی

یک عکس تبلیغاتی سعی می کند به گونه ای از الگوها، اشکال، خطوط و فضا استفاده کند که ارتباط آنها بیشترین تاثیر را داشته باشد.

چالش های عربستان سعودی با دولت بایدن

اقدامات احتیاطی فعلی سعودی‌ها شاید بتواند برخی از مشکلات آن‌ها را با دولت بایدن برطرف کند، اما مشکلات اصلی همچنان باقی مانده‌اند و به نظر می رسد، سعودی‌ها به واسطه این مشکلات باید انتظار دوره پر فراز و نشیبی با دولت آینده امریکا داشته باشند و چه بسا تعامل با دولت دوم اوباما برای آن‌ها بسیار سخت‌تر از قبل باشد.

اعتراف به شکستِ تحریم‌های فلج‌کننده

اینک دولت‌مردان امریکایی باید آموخته باشند که اولاَ عمر یک‌جانبه‌گرایی و کدخدامنشی در روابط بین الملل پایان یافته است و دیگر تمام راه‌ها در مناسبات و تجارت جهانی به کاخ سفید ختم نمی‌شود.

یک شهر و دو نرخ!

چرا یک بام و دو هوا؟ چرا یک شهر و دو نرخ؟ هم قربانیان حادثه‌ی اول پناهجویان غیرقانونی هموطن ما بودند و هم قربان حادثه‌ی دوم. هم رویداد نخست با شلیک پلیس ایران پدید آمد و هم رویداد دوم با شلیک پلیس ترکیه. چرا در قبال آن رخدادِ غمبار آنهمه هیاهو و کمپاین و هشتک و اعتراض و انتفاد؛ ولی در قبال رخداد دوم از همان جنس، اینهمه سکوت و سکون و بی‌تحرکی و بی‌طپشی؟!

افغانستان

طراحی معیوب سیستم حکومت

فرد تعیین شده با علم به این دو روز ریاست؛ تا میتواند از این موقعیت ایجاد شده توسط چوکی؛ نهایت سؤاستفاده، پر کردن حسابهای بانکی، حمایت از افراد خاص و جایگزینی فامیل خویش را سرلوحه کارش قرار میدهد تا هر زمان حکم برکناری و یا جابه جایی اش رسید،حسرت بدل نماند که از دسترخوان چپاول؛ خود و اطرافیانش را سیر نکرده است.

وحدت ملی با اداهای تصنعی و فر‌ودست‌نگری نسبت به بخشی از مردمان محقق نمی‌شود

هزاره‌ها در تمامی ولایات ناآرام در واحدهای ارتش مشغول خدمت‌اند و کم‌تر روزی است که جنازه‌ی شهیدی به دهات بامیان و دایکندی و بهسود و شمال غزنی بازگردانده نشود. با وجود این اما واقعیت انکارناپذیر این است که در پست‌های امنیتی، این مردم هنوز نامحرم و غیرخودی محسوب می‌شوند.

بند امیر بامیان

بند امیر بامیان

بند امیر با عظمتی وصف ناپذیر سال های سال است که در پهنه خاک شن مانند و خشک خفته است و پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

برنامه ویژه ترامپ برای خداحافظی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ۸ صبح چهارشنبه، آخرین روز کاری خود، برای حضور در مراسم خداحافظی، کاخ سفید را به مقصد پایگاه اندروز در مریلند ترک می‌کند و از آنجا با «ایرفورس‌وان»، هواپیمای ویژه رئیس جمهور ایالات‌متحده، راهی فلوریدا خواهد شد. او قبل از ترک کاخ سفید حدود ۱۰۰ نفر را عفو خواهد کرد.