80 درصد کودکان یمنی به دلیل گرسنگی و وبا نیاز شدید به کمک فوری دارند

  • انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 27206

سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد جنگ، گرسنگی و وبا باعث شده است 80 درصد از کودکان یمن نیاز شدید به کمک فوری داشته باشند.

مدیران اجرایی سه آژانس سازمان ملل متحد در بیانیه مشترک خود در پی ماموریتی دو روزه اعلام کردند حدود 80 درصد از کودکان یمن نیاز به کمک فوری دارند.

این بیانیه می افزاید: « حدود دو میلیون کودک یمنی از سوء تغذیه حاد رنج می برند که آنان را در معرض ابتلا به وبا قرار داده است و این بیماری نیز باعث افزایش سوء تغذیه می شود».

یمن با بدترین نوع شیوع وبا در جهان در میان بزرگ ترین بحران انسانی جهان روبروست و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تعداد مبتلایان به حدود 600 هزار نفر برسد.

مدیران سازمان صحت جهانی، برنامه جهانی غذا و یونیسف از تمام مناطق تحت سیطره نیروهای متجاوز سعودی و نیز مناطق تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی یمن بازدید و اعلام کردند در این بازدیدها با کودکانی روبرو شده اند که حتی قدرت تنفس نداشته اند.

زیرساخت های حیاتی یمن به کلی ویران شده است و کشورهای کمک کننده در کنفرانس بین المللی که در سال جاری برگزار گردید متعهد شدند 2.1 میلیارد دالر کمک کنند اما تا کنون فقط یک سوم این مبلغ جمع شده است.