750 داعشی در 9 ماه گذشته در افغانستان کشته شده است

  • انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 22722

ایالات متحده می گوید؛ در 9 ماه گذشته بیش از 750 تروریست داعشی در افغانستان توسط نیروهای خارجی و افغان کشته شده است. آمریکا ادعا می کند که در بین این تعداد کشته های داعش، بیش از 10 رهبر این گروه تروریستی نیز به هلاکت رسیده است.

نیروهای ایالات متحده در افغانستان روز گذشته (جمعه) با انتشار اعلامیه ای گفت که در نه ماه گذشته، ۷۵۰ تندرو داعش در افغانستان کشته شده است.

در اعلامیۀ نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان آمده است که تندوران گروه دولت اسلامی یا داعش در نتیجۀ عملیات های نظامی قوای افغان و واحد ضد تروریسم ایالات متحده، کشته شده اند.

در این اعلامیه همچنین آمده است که بیش از ۱۰ تن از رهبران ارشد داعش در این مدت نیز در افغانستان کشته شده اند.

نظامیان امریکایی گفته اند که تلفات سنگین داعش موجب شده است تا مردم که به دلیل فعالیت های داعش از خانه های شان بی جا شده بودن، دو باره به خانه های شان بر گردند.

اکثر تندروان داعش در ولایت شرقی ننگرهار فعالیت داشته اند و تمرکز عملیات نظامی نیروهای افغان و امریکایی بر ضد داعش بیشتر در همین ولایت متمرکز بوده است.

در اعلامیه همچنین گفته است که است که از اوایل ۲۰۱۶ میلادی به این سو، تندروان داعش دو-سوم حصۀ قلمرو های خود را در افغانستان از دست داده اند.

نظامیان امریکا گفته اند که تندروان داعش کودکان را آموزش نظامی می دهند و آنان را به صفوف خود استخدام می کنند. علاوه بر آن، داعش زنان جوانان را به زور وادار به ازدواج با تندروان آن گروه می کند. در اعلامیه آمده است که شماری از زنانی که مجبور به ازدواج با تندروان داعش شده بودند، حین عملیات نظامی قوای افغان و امریکایی قادر شدند تا از چنگ آنان فرار کنند.

در اعلامیۀ نظامیان ایالات متحده آمده است که در جریان عملیات نظامی بر ضد تندروان داعش، مغاره ها و تونل های پیچیدۀ این گروه از بین رفته و راه های لوژستیکی آنان نیز مختل شده است.

مقامات نظامی امریکا گفته اند که عملیات نظامی بر ضد تندروان داعش ادامه خواهد یافت و در نظر است تا این گروه تا آخر سال ۲۰۱۷ میلادی در افغانستان با شکست مواجه گردد.