«تورسن» دومین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: غنی هم نمی‌تواند با من رقابت کند!

  • انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: انتخابات
  • شناسه مطلب: 52030

«حکیم تورسن» در سومین روز ثبت نام‌ نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری، برای این انتخابات در کمیسیون مستقل انتخابات ثبت نام کرد.

به گزارش خبرگزاری اطلس، تورسن دومین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری مدعی است که اگر کمیسیون مستقل انتخابات شفافیت و عدالت را رعایت کند، وی پیروز انتخابات خواهد بود و دیگر نامزدان به ویژه «غنی» فرصتی برای پیروزشدن نخواهند داشت: “شناختی‌که من از مردم افغانستان دارم…. آقای غنی هم نمی‌توانند با من رقابت بکنند”.

نادرشاه احمدزی و محمدشفیع قیصاری به حیث معاونان آقای تورسن ثبت نام کردند.

آقای تورسن در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۰۱۴ نیز در میان نامزادان انتخابات ریاست جمهوری بود، اما در میان نامزدان مطرح نبود، وی می‌گوید: “(در دوران کار من) کار به اهل کار سپرده می‌شود، زمینۀ کار برای مردم مساعد می‌شود و در پهلوی این در قدم اول یگانه تلاش من این است که علیۀ غاصب، فاسد، مفسد و جاسوس مبارزه بکنم”.

بر بنیاد اطلاعات کمیسیون انتخابات، تاکنون بیش از ۷۳ تن به شمول محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور و داکتر عبدالله، بسته‌های معلوماتی نامزدان انتخابات را از این کمیسیون به دست آورده‌اند.

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ۲۹ ماه سرطان برگزار شود.

کمیسیون مستقل انتخابات، تا پایان ماه جدی برای نامزدان فرصت داده که برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کنند. این روند از سه روز پیش آغاز شد و تاکنون دو تن خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرده‌اند.