45 تن از شورشیان طالبان در فراه کشته شده است

  • انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 41566

وزارت دفاع ملی می گوید که در نتیجه درگیری بین نیروهای امنیتی و شورشیان طالبان در ولایت فراه، 45 تن از اعضای طالبان کشته شده است. در همین حال منابعی می گویند در این درگیری ها تلفات سنگینی به نیروهای امنیتی افغانستان وارد شده است.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه ای گفته است که طالبان جمعه شب با گردآوردی تروریست ها از ولایت های همجوار دست به حملاتی برای سقوط شهر فراه زدند. در این حملات بیشتر از 45 تن از شورشیان کشته و به همین تعداد زخمی شده است.

وزارت دفاع گفته است، متاسفانه  در این درگیری 16 تن از نیروهای قهرمان دفاعی و امنیتی کشور شهید و به تعداد 4 تن زخمی گردیدند.

این در حالیست که منابعی در ولایت فراه می گویند که طالبان دو شب قبل، با حمله بر چندین پاسگاه امنیتی در ولایت غربی فراه، ده ها تن از نیروهای امنیتی را کشته و یا زخمی کرده است.

منابع می گویند پاسگاه های در ولسوالی بالابلوک و لاش و جوین مورد حمله گروهی طالبان قرار گرفته است. همچنین چندین پاسگاه در نزدیکی شهر فراه مورد حمله طالبان قرار گرفته است.

همچنین گزارش های تایید نشده است در دست است که آمار جان باختگان نیروهای امنیتی در نتیجه، حملات طالبان را به بیش از ۴۰ تن رسیده است.