360 هزار حساب توییتری متعلق به تروریست ها مسدود شد

  • انتشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: بین المللتیتر 2فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 15032

360 هزار حساب توییتری مرتبط با تروریست ها که اکثرا حامیان گروه تروریستی داعش بوده است توسط شرکت توییتر مسدود شده است، توییتر در جنگ سایبری با تروریست‌ها علاوه بر نیروی انسانی از تکنالوژی هم استفاده می‌کند.

کمپانی توییتر می‌گوید از نیمه سال ۲۰۱۵ تا کنون ۳۶۰ هزار حساب کاربری را در توییتر که اقدامات تروریستی را تبلیغ می‌کرده‌اند مسدود کرده است. این آمار را توییتر پنجشنبه (۱۸ اوت) در وبلاگ خود منتشر کرد.

پیش از این توییتر از سوی دولت آمریکا و برخی از نهادها و گروه‌ها به علت آن‌چه “اقدامات ناکافی” در مقابله با گروه تروریستی داعش گفته می‌شد مورد انتقاد قرار داشت.

توییتر اکنون خبر داده است که از فوریه ۲۰۱۶ تا کنون ۲۳۵ هزار صفحه مربوط به افراطی‌های اسلام‌گرا را مسدود کرده است. این کمپانی معروف در عرصه “میکروبلاگینگ” پیش از این نیز خبر داده بود که از نیمه ۲۰۱۵ تا فوریه ۱۲۵ هزار صفحه را بسته است. بیش‌تر این صفحات مربوط به هواداران گروه تروریستی داعش بوده‌اند.

رویترز به نقل از توییتر گزارش می‌دهد که میزان مسدود کردن صفحات مرتبط با گروه‌های تروریستی در توییتر در یک سال گذشته روزانه ۸۰ درصد رشد داشته است. این شبکه اجتماعی همچنین توانسته زمان مورد نیاز برای برخورد با صفحات تروریست‌ها را کاهش دهد.

توییتر که پیش از این بیش‌تر به گزارش کاربران خود برای برخورد با حساب‌های تروریست‌ها اتکا می‌کرد اکنون می‌گوید تعداد اعضای همکاران خود را در این زمینه افزایش داده است. با اینکه توییتر می‌گوید برای مقابله با تروریست‌ها در شبکه‌های اجتماعی هیچ “الگوریتم جادویی” وجود ندارد که بتوان به آن اتکا کرد اما در عین حال می‌گوید تا حدی به تکنالوژی‌هایی نظیر برنامه‌های ضد اسپم متکی است.

این کمپانی به ویژه برای شناسایی عوامل پشت حساب‌های حاوی محتوای تروریستی از این ابزار استفاده می‌کند. این افراد کاربرانی را نیز که پس از بسته شدن حساب‌های سابق اقدام به باز کردن حساب‌های جدید می‌کنند شامل می‌شود.

توییتر می‌گوید در ۶ ماه گذشته ابزار تکنالوژیک توانسته به این کمپانی در شناسایی بیش از یک سوم حساب‌های تروریستی یاری برساند.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] Û³Û¶Û° هزار &O… را در صفحه اصلی: […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: