150 مشاور نظامی ناتو در راه افغانستان

  • انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 14566

بعد از کنفرانس وارسا قرار است، ناتو ۱۵۰ تن از مشاورین جدید و با تجربه را برای ماموریت آموزش، مشوره و کمک به افغانستان بفرستد.

وزارت داخله با نشرخبرنامه ای گفته است که بعد از کنفرانس وارسا و تعهد جامعه جهانی مبنی بر تجدید حمایت و کمک های شان به افغانستان، به ویژه کمک به نیرو های امنیتی و دفاعی افغانستان، ناتوتصمیم گرفت تا ۱۵۰ تن از مشاورین جدید و با تجربه را برای ماموریت آموزش، مشوره و کمک به افغانستان بفرستد.

در ادامه این اعلامیه مطبوعاتی آمده است؛ قرار است این مشاورین و افسران بلند رتبه که تعدادی از آنان تجربهِ کار در افغانستان و سایر کشور ها را دارند تا چند هفته آینده وارد افغانستان گردند.

منبع می افزاید که برای آماده سازی بهتر این مشاورین و افسران، قبل از سفر شان به افغانستان ، نشستی در مرکز مشترک نیرو های ناتو در شهر بیدگاژ پولند برگزار شد که در آن دو تن از افسران عالی رتبه افغانستان، هر یک: بریدجنرال ارکان حرب فرید احمد احمدی معاون پلان گزاری ریاست اوپراسیون وزارت دفاع ملی و مل پاسوال عبدالمقیم عبدالرحیم زی رییس ارتباط خارجه وزارت امور داخله حضور یافتند و پیرامون اوضاع امنیتی افغانستان توضیحات ارایه کردند.

عملیات های جاری نیروی های امنیتی و دفاعی افغانستان، دست آورد های عملیات بزرگ شفق، پیشرفت ها و دست آورد های پولیس ملی و وزارت امور داخله ، پیش رفت های اردوی ملی، چالش ها و تهدید ها در برابر نیرو های امنیتی و دفاعی افغانستان و نقش وتاثیر نیروهای ناتو در افغانستان از موضوعاتی بود که به گفته ریاست ارتباط خارجه وزارت امور داخله در نشست یاد شده پیرامون آنان بحث شد و نماینده گان افغانستان به اشتراک کننده گان پیرامون هریک این موضوعات توضیح ارایه کردند.

وزارت داخله می گوید که مشاورین جدید ناتو از پیشرفت ها در افغانستان به خصوص پیشرفت ها در بخش امنیتی ابراز خرسندی نموده و تعهد کردند که در راستای آموزش ، مشوره و کمک با نیرو های امنیتی و دفاعی افغانستان دوشادوش دولت و مردم افغانستان کار خواهند کرد.

در خبرنامه آمده است که ضمن وعده حمایت از سوی هیأت رهبری مرکز مشترک ناتو، جنرالان ارشد آلمان، ایتالیا و بریتانیا که قرار است برای ماموریت مشوره دهی در شمال و شمال شرق افغانستان حضور یابند، به نماینده گی از کشور های شان بر حمایت دوامدار از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کردند.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] Û±ÛµÛ° مشاو&… را در صفحه اصلی: […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: