محافظ سابق غنی: از فرار اشرف غنی با بسته‌های پول تصاویر در اختیار دارم

  • انتشار: ۱۸ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 122157

جنرال عطا شریفی؛ از محافظان ریاست جمهوری پیشین می‌گوید، از فرار اشرف‌غنی با بسته‌های پول تصاویری را در اختیار دارد که توسط دوربین‌های مداربسته ارگ ثبت شده‌است.

شریفی که اکنون تحت تعقیب طالبان است، گفته در صورتی که به مکان امن انتقال یابد، دزدی اشرف‌غنی را افشا خواهد کرد.

او به روزنامه انگلیسی دیلی‌میل گفته‌است که برای اثبات دزدی غنی مدارک دوربین مدار بسته ارگ را در اختیار دارد و اگر بتواند، نجات یابد شواهد را به اشتراک می‌گذارد.

اشرف غنی؛ رییس‌جمهور فراری کشور پس از فرار از کابل دراعلامیه‌ای گفته بود که برای جلوگیری از خون‌ریزی کابل را ترک کرده است. او همچنین گزارش‌ها مبنی بر انتقال مبالغ هنگفت پول هنگام فرار از کابل را رد کرده است.

اشرف غنی با ورود طالبان در ۲۴ اسد از کشور فرار کرد. او پس از فرارش از مردم معذرت خواست که که نتوانسته امور را به شکل دیگری به پایان برساند.

جان ساپکو؛ بازرس ویژه ایالات متحده در امور بازسازی افغانستان گفته‌است که دفتر او به بررسی ادعاهایی مبنی بر انتقال میلیون‌ها دالر از سوی اشرف‌غنی هنگام فرار از کابل را بررسی می‌کند.

بازرس ویژه ایالات متحده در امور بازسازی افغانستان روز چهارشنبه، ۱۳ میزان در کمیته فرعی روابط خارجی مچلس نمایندگان امریکا گفته‌است: «ما هنوز آن را ثابت نکرده ایم. ما در حال بررسی آن هستیم در واقع، کمیته نظارت و اصلاحات دولت از ما خواسته است که این موضوع را بررسی کنیم.»

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *