۷ نشانه از تدارک ترامپ برای کودتا در آمریکا/ آیا مادر «دموکراسی» به مادر دیکتاتوری جهان تبدیل می‌شود؟

  • انتشار: ۲۵ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98298

پافشاری دونالد ترامپ به موضوع تقلب در انتخابات، گمانه‌زنی‌ها درباره تلاش او برای تدارک کودتا را به همراه داشته است.

به گزارش خبرگزاری اطلس، روزنامه اینترنتی رأی الیوم در مطلبی با عنوان «نشانه‌های کودتا در رفتار ترامپ» با اشاره به پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر اساس نتایج تقریبا نهایی به دست آمده و کسب ۲۷۰ رأی الکترال، نوشت: با وجود آنکه نتایج روشن و معتبر است-، زیرا کمیته بی‌طرف انتخاباتی که در آن نمایندگانی از حزب‌های جمهوری‌خواه و دموکرات حضور دارند و اعضای این کمیته نیز هیچ گونه موارد نقض یا ابهامی را اعلام نکره‌اند- رئیس جمهور ترامپ از اعتراف به شکست در برابر رقیب دموکرات خودداری کرده و استدلال وی آن است که موارد نقض و تقلب گسترده‌ای در روند انتخابات به نفع جو بایدن صورت گرفته است.

رئیس جمهور آمریکا به تقلب گسترده در انتخابات که این نتایج گمراه کننده را به همراه داشته است اشاره کرد و گفت همین باعث شده است نتیجه را نپذیرد و می‌خواهد در این خصوص شکایت قضایی مطرح کند. ترامپ، استدلال‌های انکارناپذیر یا مدارکی که این ادعا را ثابت کند، ارائه نکرده و کمیته‌های نظارت بر انتخابات که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان و افراد بی‌طرف در آن حضور دارند هم این ادعا‌ها را تکذیب کرده‌اند.

پنتاگون: بدون حضور نظامی نیز می‌توانیم هراس‌افکنان را در افغانستان از بین ببریم

ناظران اوضاع کنونی در آمریکا، رفتار‌های ترامپ را تحلیل می‌کنند و این رفتار‌ها را به شدت زیر نظر دارند و بسیاری نیز مخالفت ترامپ با نتایج انتخابات را حالت انفعالی موقتی و واکنش عصبی به سبب احساس خشم و درد و سردرگمی می‌دانند که رئیس جمهور شکست‌خورده از آن‌ها رنج می‌برد و برایش هضم این شکست دشوار است.

اما رفتار‌های اخیر ترامپ حاوی نشانه‌های خطرناک و جدی است که نیازمند بررسی و تحلیل است و بسیاری از تحلیلگران سیاسی که با حسن نیت به این رفتار‌ها نگاه می‌کنند دیگر نباید چنین نگاهی داشته باشند. رفتار‌های اخیر ترامپ، نیت حقیقی او را برای ترک نکردن صندلی قدرت و پافشاری بر حفظ آن با وجود نتایج انتخابات نشان داده است و این احتمال وجود دارد اگر بتواند علیه دموکراسی در «کشور تمدن و دموکراسی» وارد فاز کودتای سیاسی و مسلحانه خواهد شد.

دست کم هفت نکته وجود دارد که ماهیت خواسته‌های افسارگسیخته ترامپ و پافشاری وی بر قدرت با وجود شکست در انتخابات را تأیید می‌کند و او می‌خواهد با ادامه ریاست جمهوری، قانون اساسی آمریکا را نقض کند و بهانه‌ها و بهتان‌های ساختگی تقلب را مطرح کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟