یک مرکز اطلاعاتی اسرائیلی از همگرایی این رژیم و داعش علیه ایران سخن می گوید

  • انتشار: ۸ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 33806

مرکز اطلاعات تروریستی و اطلاعاتی رژیم اسرائیل در گزارش جدید خود از همگرایی  بین منافع این کشور و گروه داعش در سوریه بر سر مبارزه با حضور ایران سخن گفته است.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست» این گزارش هر چند پیشنهاد اتحاد رسمی بین داعش و اسرائیل را مطرح نمی کند اما از جلوگیری از حضور ایران در سوریه به عنوان هدف مشترک جنگجویان داعش و تل آویو یاد می کند.

گزارش مرکز اطلاعات تروریستی و اطلاعاتی اسرائیل همچنین تغییر احتمالی الگوی مبارزاتی گروه داعش را بررسی کرده است. بنا به این گزارش جنگجویان این گروه افراط گرا احتمالا پس از پایان عملیات علیه این گروه در عراق به «روشهای چریکی و تروریستی» روی خواهد آورد.

این مرکز همچنین احتمال داده است که داعش از این پس به موترهای ایرانی در مسیر عبورشان حمله کند.

این در حالیست که پیش از این تعدادی از تروریست هایی که در سوریه زخمی شده بود در شفاخانه هایی در اسرائیل تداوی شده بود.

بسیاری ها معتقدند داعش با طرح اسرائیل و آمریکا و با سرمایه گذاری تعدادی از کشورهای عربی ایجاد شده است تا علاوه بر ناامن کردن منطقه، سلاح های زیادی از کمپنی های مشهور جهان به فروس برسد.

گروه تروریستی داعش که با رویای خلافت اسلامی در سرزمین شام و عراق ایجاد شده بود، اکنون تمامی مناطق تحت کنترل خویش در سوریه و عراق را از دست داده است و بسیاری از جنگجویان این گروه در جریان نبرد با نیروهای امنیتی این کشور به هلاکت رسیده است.