یا تعهد دولت و یا ادامه مقاومت

  • انتشار: ۱۳ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: دیدگاهسیاست
  • شناسه مطلب: 105914

در تمام قوانین و کنوانسیون‌های بین المللی مقابله با دولت رسمی و منتخب، جرم محسوب می‌شود اما اگر دولتی نتواند یا نخواهد از ملتش در مقابل تهدیدات دشمنان آنان دفاع کند، دیگر ملامتی وجود نخواهد داشت که ملت خود دست به کار شوند و امنیت‌شان را به دست بگیرند.

در رابطه با حادثه بهسود چنین امری تحقق یافته که سال‌ها گذشت و مردم این دیار و دیگر ولایات منتهی به این ولایت، بارها سلاخی شدند و مال و جان و ناموس‌شان به یغما رفتند.

غائله هر ساله کوچی‌ها و معبر دره مرگ (جلریز) که چاره‌ای جز گذشتن یا کشته‌شدن از آن نیست، همچنان و هر روز قربانی می‌گیرند و حادثه می‌آفریند، کسی پوشیده نیست اما از طرف دولت تا کنون حتی یک بار اقدام موثر و به دور از جانب‌داری در این مورد انجام نشد و این شد که مردم به تنگ آمدند و اکنون جبه مقاومت با هدایت و استقامت فرمانده علیپور شکل گرفته است و قطعا او به عنوان حافظ امنیت ملت، مورد حمایت و احترام مردمش هست و خواهد بود.

اکنون برای دولت افغانستان ضروری است که این موضوع را به طور مسالمت‌آمیز حل کند چرا که مناقشه و منازعه و ادامه این وضعیت نه به نفع ملت است و نه دولت اما این بار باید دولت باید تقصیرات گذشته خود را بپذیرد و نسبت به رفتار خود تجدید کند و به طور قطعی به مردمش تضمین و تعهد دهد که بعد از این امنیت تمام‌جانبه آنها حفظ خواهد شد.

در غیر این صورت، تسلیم شدن جبهه مقاومت در مقابل دولت هرگز به صلاح مردم نیست چرا که وضعیت را از گذشته نیز بدتر می‌کند.

هاشمی صدر ارزگانی

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *