یاد بگیریم!

  • انتشار: ۱۶ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 82392

شرکت‌های چینی ۵ راه را برای مقابله با کرونا به کار گرفته‌ بودند.

۱ـ شرکت‌های تولیدی مختلفی مانند BYD، گروه خودروسازی گوانگژو و شرکت علی بابا … در کارخانه‌های خود خط تولید ماسک به راه انداخته بودند تا ماسک‌ها و ضدعفونی‌کننده‌های بیشتری در کشور تولید شود.

۲- زیرساخت‌های ضروری را به روزرسانی کرده بودند.
«شرکت دولتی شبکه گراید چین» تلاش‌های چشگیری را برای توانمند کردن زنجیره عرضه کالاهای اساسی انجام داد. «شرکت انرژی شرق دور» نیز برای فراهم کردن شبکه کابل‌های بیمارستان‌های تازه ساخته شده کار کرد. شرکت «هوآوی» و «چاینا تلکام» نیز به طور مشترک مرکز تشخیص تصویری از راه دور با فناوری ۵G طراحی کردند. این فناوری به کادر پزشکی این امکان را داد که برای بیماران مشکوک، مشاوره آنلاین از راه دور انجام دهند.

۳- با اطلاعات غلط می‌جنگیدند.
شرکت «بایدو» یک لایه نقشه جدید در بالای مسیریاب بایدو ایجاد کرد که مکان‌های واقعی تایید شده از موارد جدید مبتلا را نشان می‌داد، بنابراین مردم می‌توانستند که از ورود به مناطق آلوده خودداری کنند.
شرکت «کیهو ۳۶۰» پلتفرمی را راه‌اندازی کرد که امکانی جالب را در اختیار مسافران میگذاشت؛ مردم می‌توانستند بررسی کنند که در هواپیما یا قطاری که اخیرا با آن سفر کرده‌اند، آیا کسی از مسافران آن به کرونا مبتلا شده است یا خیر. در صورت مثبت بودن نتیجه، آن‌ها برای قرنطینه شخصی و یا مراجعه به بیمارستان در صورت بروز هر علامتی، اقدام می‌کردند.

۴- آن‌ها به مردم کمک می‌کردند، به کار و مدرسه بازگردند؛ البته به صورت مجازی.
«دینگ‌تاک» از شرکت علی‌بابا، «وی‌چت» از شرکت تانست و «وی‌لینک» از شرکت هوآپوی برای همکاری آنلاین با محیط کار و مدرسه برای مردم آماده شدند.
این ابزارها امکانات جدیدی را ایجاد کرده‌ بود که شامل برگزاری کنفرانس ویدئویی، کنترل آنلاین سلامت و راه‌حل‌های مخصوص هر صنعت و ارگان آموزشی بود.

۵- آن‌ها در حال به اشتراک گذاشتن راه‌حل‌های تکنولوژیک برای افزایش سرعت اقدامات پزشکی شدند.

شرکت‌ها دارویی ظرفیت تولید کیت‌های تشخیصی خود را بالا برده و آن‌ها را به ووهان اهدا می‌کردند. شرکت‌های فناوری زیادی، قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را به رایگان در اختیار موسسات تحقیقی و آزمایشگاه‌ها گذاشته بودند.
وشرکت‌های تکنولوژی کشور چین، سیستم‌های تشخیص تب را از طریق هوش مصنوعی در ایستگاه‌های اصلی راه‌آهن نصب کرده‌ بودند.

واینگونه بود که کرونا را شکست دادند.

دکتر بتول سید حیدری