گزارش ائتلاف آمریکایی از جزئیات حمله موشکی به عین الاسد

  • انتشار: ۱۶ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 116232

در حالی که یک منبع امنیتی امروز (چهارشنبه) از حمله راکتی گسترده به پایگاه نظامی عین الاسد در ولایت الانبار واقع در غرب عراق خبر داد، ائتلاف آمریکایی با تایید این خبر گفت، ۱۴ موشک این پایگاه را هدف قرار داد.

این منبع به سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق گفت: طبق اطلاعات اولیه، پایگاه عین الاسد در ولایت الانبار با چندین راکت هدف قرار گرفت.

یک منبع امنیتی نیز در گفت وگو با خبرگزاری شفق نیوز عراق در این خصوص اظهار کرد: چهار راکت به پایگاه نظامی عین الاسد شلیک شدند.

این منبع افزود: راکت‌ها از منطقه المؤسسه در البغدادی از توابع ولسوالی هیت در غرب الانبار شلیک شدند.

او ادامه داد: نیروهای ائتلاف حمله راکتی را علیه منطقه‌ای که راکت‌ها از آنجا شلیک شدند، آغاز کردند که در اثر آن چهار منزل آتش گرفتند.

عین الاسد که میزبان تعدادی از سربازان آمریکایی است، هدف حملات متعددی قرار می‌گیرد که آخرین مورد آن نیز روز دوشنبه بود که سه راکت به این پایگاه شلیک شدند.

حمله راکتی امروز پس از حمله با یک فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده به فرودگاه اربیل انجام شد.

شرحبیل العبیدی، مدیر منطقه البغدادی در این خصوص به “ناس” گفت: خودرویی که حامل راکت‌ها بود، پس از شلیک چند راکت به سمت پایگاه عین الاسد، آتش گرفت.

العبیدی در ادامه گفت: این حمله به برخی خانه‌های واقع در منطقه البغدادی خساراتی را وارد کرد.

همچنین یک منبع در پایگاه عین الاسد بدون ارائه جزئیات بیشتر به “ناس” گفت: چهار راکت در داخل پایگاه سقوط کردند.

در این راستا، ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا می‌گوید: پایگاه ساعت ۱۲:۳۰ به وقت محلی با ۱۴ موشک هدف قرار گرفت.

به نوشته ایسنا، او اضافه کرد: موشک‌ها به داخل و اطراف پایگاه اصابت کردند. تدابیر دفاعی برای حفاظت از نیروها در نظر گرفته شده است. گزارش‌های اولیه حاکی از سه زخمی است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *