گروگان افکار طالبانی

  • انتشار: ۶ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: دیدگاهگوناگون
  • شناسه مطلب: 117504

۳۵ میلیون جمعیت در افغانستان با داشتن سه‌صد هزار نیروی نظامی به علاوه حمایت جامعه جهانی گروگان حداکثر ۶۰ هزار طالب مسلح هستند؛ اما باز هم می‌نالند که خدایا کاری بکن.

از منظر ظاهری و محاسبه ریاضی، امکان ندارد که ۶۰ هزار نفر، جمعیت ۳۵ میلیونی را به گروگان بگیرند و راه تنفس را بر آنان، ببندند؛ اما در حقیقت آنچه ما را گروگان گرفته است، طالبان نیستند بلکه افکار طالبانی است که ذهن ما را در تصرف خود دارد؛ اما اکثریت ما از آن بی‌خبر هستیم. همین افکار طالبانی پنهان، در وجود هر افغان است که مبارزه با لشکر طالبان عریان را مشکل کرده‌است. این افکار طالبانی در حقیقت همان افکار ضد روشن‌گری، ضد روشن‌فکری، ضد آزادی، ضد کثرت‌گرایی، ضد حقوق بشر، ضد عرفی‌گرایی، ضد خردباوری و آکنده از نفرت، تعصب، خشونت، دیگر ستیزی، انحصارگرایی، تقسیم کردن جهان به جهان اسلام و دنیای کفر و اشتیاق برای حکومت اسلامی است.

وقتی گفته شود اسلام؛ یعنی چه و حکومت اسلامی چگونه باید باشد؛ هرکس ساز اسلام خود را می‌نوازد و حکومت اسلامی خود را تجویز می‌کند. غیر آنچه خود می‌پندارند، اعم‌ از اسلام و حکومت اسلامی همه را انحرافی و مردود می‌شمارد؛ این یعنی افکار طالبانی به معنای گسترده؛ این یعنی ادامه جنگ به خاطر خدا و این یعنی خشونت مقدس و بی‌پایان.

دکتر سید جواد سجادی

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *