کوریای شمالی یک بالستیک ضد زیردریایی آزمایش کرد

  • انتشار: ۱۷ ثور ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 130264

این دومین مورد پرتابی است که کوریای شمالی در روزهای اخیر انجام داده و به این ترتیب روند قدرتنمایی تسلیحاتی خود را که ممکن است در هفته‌ها یا ماه‌های آینده با یک آزمایش هسته‌ای به اوج خود برسد، ادامه داده است.

ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی گفته است، پرتابه‌ای که کوریای شمالی امروز شلیک کرده یک موشک بالستیک ضد زیردریایی بوده است.
مقامات ارتش کوریای جنوبی در یک نشست خبری گفتند: امروز در ساعت ۱۴:۰۷ به وقت محلی (۰۵:۰۷ به وقت گرینویچ) ارتش کوریای جنوبی پرتاب یک موشک بالستیک کوتاه برد که گمان برده می شود یک موشک بالستیک ضد زیردریایی باشد از سوی کوریای شمالی و از مبدا آبهای نزدیک به بندر سینپهو به سمت دریای ژاپن را شناسایی کرد.
این مقامات تصریح کردند، برد و حداکثر ارتفاع این پرتابه طی همکاری با نهادهای اطلاعاتی آمریکا در دست تحلیل قرار دارد. ارتش کوریای جنوبی آمادگی خود را حفظ کرده و فعالیتهای ارتش کوریای شمالی را از بابت دست زدن به پرتابهای بیشتر رصد می کند.

این پرتاب تسلیحاتی سه روز بعد از آن انجام شد که ارتش‌های کوریای جنوبی و ژاپن به شناسایی پرتابه‌ای از سوی کوریای شمالی طی روز چهارشنبه از نزدیکی شهر پیونگ‌یانگ، پایتخت این کشور که در فاصله سه روز مانده به برگزاری مراسم تحلیف یون سوک یئول، رئیس جمهور منتخب جدید کوریای جنوبی پرداختند.

تامین امنیت جام جهانی ۲۰۲۲؛ صدها قطری به خدمت سربازی خواسته شدند

یون سوک یئول متعهد به اتخاذ موضعی سرسخت‌تر در قبال بلندپروازی‌های هسته‌ای کوریای شمالی شده است.

بر اساس این گزارش، پرتاب تسلیحاتی تازه کوریای شمالی احتمالا پانزدهمین دور پرتاب‌های موشکی کوریای شمالی در طی سال جاری میلادی به حساب می‌آید؛ این روند سرعتی غیرمعمول را نشان داده و کارشناسان می‌گویند که هدف از این رویه مجبور ساختن آمریکا به پذیرش کوریای شمالی به عنوان یک قدرت هسته‌ای و برداشتن تحریم‌های فلج‌کننده علیه این کشور است.

همچنین نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کوریای شمالی مشغول بازیابی تونل‌هایی در محل یک تاسیسات مخصوص آزمایش هسته‌ای خود که آخرین بار در سال ۲۰۱۷ فعال بودند، در تدارکی احتمالی برای دست زدن به یک انفجار هسته‌ای آزمایشی است.

با این حال خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد که گارد ساحلی ژاپن امروز به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام داشته که گمان برده می‌شود کوریای شمالی یک موشک بالستیک را آزمایش کرده باشد.

این نهاد در بیانیه‌ای تصریح داشت: بر اساس اطلاعات وزارت دفاع ژاپن، فرض شده که کوریای شمالی دست به پرتاب یک موشک بالستیک زده است. از کشتی‌ها خواسته شده اطلاعات به روز را رصد کرده و در صورت تشخیص قطعات آن به آنها نزدیک نشوند و موضوع را به گارد ساحلی اطلاع دهند.

توماس وِست: محرومیت دختران از آموزش در افغانستان تصمیم یک «اقلیت کوچک» است

در این میان رسانه‌های ژاپنی به نقل از منابع دولتی گزارش کردند که این موشک فراتر از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟