کوریای شمالی: نیویورک را با سلاح هسته ای هدف قرار می دهیم

  • انتشار: ۲۳ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 24361

کوریای‌شمالی در واکنش به توئیت تحریک‌آمیز دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرد که نیویورک را با تسلیحات هسته‌ای هدف قرار می‌دهد.

به گزارش روزنامه دولتی کوریای‌شمالی موسوم به “رودونگ سینمون” که نقطه‌نظرات رسمی رهبر کوریای‌شمالی را منتشر می‌کند: “جمهوری دموکراتیک خلق کوریا حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر با نیویورک فاصله دارد. این فاصله زیادی برای انجام یک حمله موشکی نیست. ترامپ اوایل امسال مدعی شد که دسترسی کوریای‌شمالی به تسلیحات هسته‌ای که بتواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد، هرگز اتفاق نمی‌افتد اما آزمایش‌های تسلیحات استراتژیک کوریای‌شمالی به وضوح ثابت کرد که این مسیر برای موشک‌های بالستیک آن چندان دور نیست. ”

به نظر می‌رسد این پیام، واکنشی به توئیت‌های ماه‌های گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا باشد. به عنوان نمونه ترامپ در دوم جنوری نوشته بود: “کوریای‌شمالی گفته است در آخرین مراحل ساخت موشک‌های هسته‌ای با قابلیت رسیدن به بخش‌هایی از آمریکاست. این اتفاق هرگز رخ نمی‌دهد! ” او ۲۹ می هم نوشت: “کوریای‌شمالی با یک آزمایش موشک بالستیک دیگر به همسایه‌اش چین بی‌احترامی بسیاری کرده است… اما چین سخت تلاش می‌کند! ”

کوریای‌شمالی با آزمایش‌های موشکی‌ اخیرش به شدت نگرانی همسایگانش را برانگیخته است. از جمله این کشورها کوریای جنوبی است که سیستم دفاع موشکی تاد آمریکا را در واکنش به این آزمایش‌ها در خاک خود مستقر کرده است.

در همین حال خبرگزاری یونهاپ امروز سه‌شنبه گزارش داد، یک هواپیمای بدون سرنشین که ظن آن می‌رود برای کوریای‌شمالی بوده باشد، امروز تصاویر هوایی از محل استقرار این سیستم گرفته و بعدا در راه بازگشت سقوط کرده است.