کوریای شمالی به صراحت آمریکا را به حمله اتمی تهدید کرد

  • انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 27204

کوریای شمالی برای نخستین بار و به صراحت تهدید کرد که چنانچه واشنگتن به دنبال تغییر دولت پیونگ یانگ باشد، با حمله اتمی به آمریکا این کشور را از صحنه روزگار محو خواهد داد.

این تازه ترین واکنش کوریای شمالی به اظهارات «مایک پومپیو» رییس سازمان جاسوسی آمریکا است که گفته بود کشورش به دنبال تغییر حکومت در کوریای شمالی است.

وی در سخنان خود اعلام کرد که مساله رهبری کوریای شمالی از تسلیحات اتمی آن خطرناکتر است و باید او را از این تسلیحات که ممکن است قصد استفاده از آنها را داشته باشد، جدا کرد.

وزارت امور خارجه کوریای شمالی در بیانیه ای اظهارات رییس سازمان سیا را تقبیح کرده و افزوده است؛ این اظهار نظرها نشان می دهد آمریکا بر خلاف آنچه قبلا می گفت به دنبال براندازی حکومت کوریای شمالی است.

این وزارتخانه در بیانیه امروز (پنجشنبه) خود که دومین بیانیه ظرف یک هفته گذشته است، تاکید کرد که اگر آمریکا به خود جرات اقدام علیه رهبری کوریای شمالی را بدهد، پیونگ یانگ با موشک اتمی خود قلب آن کشور را مورد هدف قرار می دهد.

کوریای شمالی تاکید کرده است ضربه اتمی بر پیکر آمریکا آنقدر سنگین خواهد بود که واشنگتن تحمل آن را نخواهد داشت و بهتر است بجای این تهدیدها به سیاست خصمانه خود علیه پیونگ یانگ پایان دهد.

کوریای شمالی همچنین تصریح کرد: کشورهایی که به دنبال براندازی و اقدام علیه رهبری این کشور باشند، مورد حمله هسته ای قرار خواهند گرفت و این حمله غافلگیرانه و پیشدستانه خواهد بود.

وزارت امور خارجه کوریای شمالی در بیانیه خود با محکوم کردن اظهارات رییس سازمان جاسوسی آمریکا، به وی هشدار داد به دنبال برنامه های براندازی و تغییر حکومت این کشور نباشد که تبعات سنگینی برای کاخ سفید به همراه خواهد داشت.

این در حالیست که «پاک یانگ سیک» وزیر نیروهای مسلح کوریای شمالی نیز دیروز به واشنگتن هشدار داد که دست از قضاوت اشتباه علیه پیونگ یانگ بردارد.

او تاکید کرد که چنانچه دشمنان مسیر خطرناک حمله پیش‌دستانه هسته‌ای علیه کوریای شمالی را در پیش بگیرند ارتش انقلابی کشور بدون هرگونه هشداری، قلب آمریکا را هدف گرفته و این کشور را از صحنه روزگار محو خواهد کرد.