کوریای شمالی از شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد

  • انتشار: ۱۱ میزان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 121820

یک مقام وزارت خارجه کوریای شمالی ضمن انتقاد از شورای امنیت سازمان ملل، این نهاد بین المللی را به اجرای استانداردهای دوگانه در مورد فعالیت های نظامی متهم کرد.

به گزارش ایرنا از کی سی ان ای، خبرگزاری مرکزی کوریای شمالی، یک مقام بلندپایه وزارت خارجه کوریای شمالی در بیانیه ای نشست شورای امنیت درباره آزمایش موشکی کوریای شمالی را متهم به تجاوز به حاکمیت این کشور کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد به درخواست انگلیس، آمریکا و فرانسه روز جمعه در خصوص پرتاب‌های موشکی اخیرکوریای شمالی نشست ویژه ای برگزار کرد.

پرتاب اخیر کوریای شمالی که یک موشک مافوق صوت Hwasong-۸ را آزمایش کرد ششمین پرتاب موشکی این کشور در سال ۲۰۲۱  بود کوریای شمالی در ۲۵سنبله، ۲ موشک بالستیک به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد. این موشک ها حدود ۸۰۰ کیلومتر در ارتفاع ۶۰ کیلومتری یا بیشتر پرواز کردند. پیونگ یانگ در روزهای ۲۱ و ۲۲ شهریور نیز موشک‌های کروز دوربرد را آزمایش کرد.

«جو چول سو»  مدیر بخش سازمان های بین المللی وزارت خارجه کوریای شمالی در این بیانیه گفته است که نشست شورای امنیت به معنای جهل آشکار و تجاوز ناخواسته به حاکمیت این کشور و تحریک جدی غیرقابل تحمل است.

او افزود: شورای امنیت در حالیکه در مورد تمرینات نظامی مشترک آمریکا و آزمایش تسلیحات با متحدانش سکوت کرده است فعالیت های دفاع شخصی شمالی را مورد انتقاد قرار می دهد.

این مقام کوریای شمالی هشدار داد که اگر شورای امنیت به نقض حاکمیت کوریای شمالی ادامه دهد، ممکن است عواقبی را در پی داشته باشد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *