کوریای شمالی آمریکا و انگلیس را مجرمان اصلی وضع موجود در افغانستان خواند

 • انتشار: ۲۲ سنبله ۱۴۰۰
 • سرویس: بین الملل
 • شناسه مطلب: 120613

به گزارش روزنامه The Sun، وزارت امور خارجه کوریای شمالی مدعی شده که امریکا، انگلیس و استرالیا مجرمان اصلی در مسئله اشغال افغانستان بوده‌اند. این سه کشور پس از ۲۰ سال به اشغال افغانستان پایان دادند. این در حالی است که فرآیند خروج از افغانستان یکی از بزرگ‌ترین ماموریت‌های تخلیه‌ نیروهای نظامی در تاریخ را شامل شده است.

با این وجود، این هفته، کوریای شمالی مقامات این سه کشور را مورد هجمه قرار داد و کارهای آن‌ها را جنایت علیه بشریت نامید. کوریای شمالی همچنین اظهار داشت که کشورهای چین، کوبا، و ونزوئلا نیز از اقدامات سه کشور مذکور در افغانستان به خشم آمده‌اند.

سربازان امریکایی و انگلیسی در افغانستان

این بیانات در حالی صورت می‌گیرد که کوریای شمالی خود در حال انجام آزمایشات هسته‌ای است. بیانات کره بدین شرح است: به وضوح نشان داده شد که امریکا و کشورهای غربی، اگر چه دم از حمایت از حقوق بشر می‌زنند، اما سرکوب‌کنندگان حقوق بشر هستند. آن‌ها با بی‌رحمی حق حیات افراد را لگدمال می‌کنند و به همین خاطر جامعه جهانی اعمال آن‌ها را محکوم می‌کند.

وزارت امور خارجه کوریای شمالی نیز در بیانه‌ای دیگر ایالات متحده را سردمدار آشوب تمام‌عیار موجود در افغانستان خواند. بیانه مذکور در پایان گفته بود: امریکا هیچ حد و مرزی برای جنایاتی که علیه حقوق بشر مرتکب شده برای خود متصور نبوده و اعمالش هرگز از چشم جامعه جهانی پنهان نخواهد مان

آزمایش موشک‌های اتمی توسط کوریای شمالی

این بیانات در حالی صورت می‌گیرد که بنابر گزارشات، سال گذشته کوریای شمالی کمپ جدیدی را برای افرادی که از قوانین ویروس کرونا تخطی می‌کنند، راه‌اندازی کرد. ادعا شده که برخی از افرادی که به این کمپ‌ها منتقل شده‌اند در نتیجه‌ سوء برخورد و رفتارهای سختگیرانه‌ ماموران کمپ کشته شده‌اند.

برخی گزارشات مدعی هستند که برخی از افراد منتقل شده به کمپ مجبور به دویدن بی‌وقفه شده‌اند و دویدن بسیار باعث مرگ‌شان شده است. در گزارشی دیگر ادعاهایی راجع به کمپ‌های کار سخت که زندانیان در آن‌جا نگهداری می‌شوند مطرح شده بود. تصاویر دیگری نیز حاکی از وجود گورهای دسته‌جمعی بود که برای حاصلخیز کردن زمین‌ها برای پرورش گل مورد استفاده قرار می‌گرفت.

به خاطر تمام این‌ها کارشناسان بیانات مقامات کوریای شمالی را ریاکارانه خوانده‌اند.

منبع: روزیاتو

نظرات(۲ دیدگاه)

 1. Moharram
  (۲۷ سنبله ۱۴۰۰)

  تشکر از همکار و احساس بشر دوستانه تان

 2. (۲۷ سنبله ۱۴۰۰)

  تشکر از همکاری تان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *