کوریای جنوبی برای همکاری با آمریکا در مذاکرات با کوریای شمالی اعلام آمادگی کرد

  • انتشار: ۱۱ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 111780

به نقل از یونهاپ، وزارت خارجه کوریای جنوبی روز شنبه اعلام کرد برای کمک به از سرگیری مذاکرات هسته‌ای زودهنگام کوریای شمالی، به آمریکا کمک خواهد کرد.

آمریکا روز جمعه اعلام کرد که در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با کوریای شمالی به دنبال «معامله‌ای بزرگ» نخواهد بود، اما به همکاری با پیونگ‌یانگ برای خلع سلاح کامل شبه‌جزیره کره ادامه خواهد داد، زیرا دولت بایدن بازبینی سیاست‌های خود در قبال کوریای شمالی خود را به پایان رسانده است.

وزارت امور خارجه کوریای جنوبی در این باره گفت: «کوریای جنوبی و آمریکا رایزنی‌ها درباره کوریای شمالی را به مناسبت اجلاس رؤسای‌جمهور خود در این ماه و جلسات وزرای خارجه ادامه خواهند داد.»

در ادامه اعلام شد که کوریای جنوبی قبلاً توضیحات مفصلی از آمریکا در مورد نتیجه بررسی سیاست کشورش در قبال کوریای شمالی دریافت کرده است.

مون جائه این، رئیس جمهور کوریای جنوبی و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اولین اجلاس سران خود را در ۲۱ مه در واشنگتن برگزار می‌کنند تا در مورد مسئله هسته‌ای کوریای شمالی و راه‌های تقویت اتحاد سئول و واشنگتن گفتگو کنند.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، مذاکرات هسته‌ای با کوریای شمالی از زمان دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۹ متوقف شد. دو طرف درباره کاهش تحریم‌های واشنگتن در ازای خلع سلاح هسته‌ای کوریای شمالی با یکدیگر اختلاف داشتند. ترامپ در طول ریاست جمهوری خود، با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، سه بار دیدار کرد.