کمیسیون انتخابات: روند بازشماری آرا در ولایات باقی مانده امروز پایان می یابد

  • انتشار: ۲۵ قوس ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 72326

«ذبیح الله سادات» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید روند بازشماری و تفتیش بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری در هفت ولایت باقی مانده تا پایان امروز ختم می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انتخابات به خبرگزاری جمهور گفت، روند بازشماری و تفتیش آرا روز گذشته در ولایات پنجشیر، سرپل و جوزجان تمام شده است و مواد و نتایج بازشماری آرا این ولایات ( پنجشیر، سرپل و جوزجان) در حال انتقال به مرکز می‌باشد.

همچنین وی بیان داشت روند بازشماری آرا در چهار ولایت دیگر( فاریاب، تخار، بدخشان و بغلان) جریان دارد و تا ختم امروز پایان می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون انتخابات اضافه کرد: ما تلاش داریم هر چه زودتر روند قانونی بازشماری و تفتیش آرا این ولایات ختم شده و نتایج ابتدایی انتخابات ششم میزان را اعلام کنیم.

گفتنی است، هواداران «تیم ثبات و همگرایی» اجازه بازشماری و تفتیش آرا را در ولایات پنجشیر، بغلان، بدخشان، تخار، سرپل، جوزجان و فاریاب به کمیسیون انتخابات نداده بودند.

داکتر عبدالله رهبر تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی (جمعه شب 22 قوس) در یک نشست خبری از هواداران خود خواست که اجازه بازشماری و تفتیش آرا را در هفت ولایت کشور بدهند تا بهانه‌ای به دست کسی نباشد.