کمیته حفاظت از کودکان خواستار افزایش کمک‌های بشری به افغانستان شد

  • انتشار: ۱۶ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 152203

کمیته بین‌المللی حفاظت از کودکان به تازگی از جهان خواسته برای جلوگیری از فاجعه بشری کمک‌های شان را به افغانستان افزایش دهند.

سازمان حفاظت از کودکان (Save The Children) می‌گوید که حذف دو میلیون نیازمند افغانستانی از کمک‌های بشری، بدبختی بیشتر را بر سر کودکان می‌آورد و جامعه جهانی باید از این بحران جلوگیری کند.

سازمان حفاظت از کودکان این تصمیم را نگران‌کننده و فاجعه‌بار تلقی کرده است. ارشاد ملک، رییس سازمان حفاظت کودکان در افغانستان روز گذشت (چهارشنبه، ۱۵ سنبله) با نشر بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواسته است که به تعهدات خود در قبال مردم افغانستان پایبند باشد.

او گفت که کودکان و خانواده‌های شان در افغانستان پس از سال‌ها خشکسالی و بحران اقتصادی در نقطه‌ٔ شکست قرار دارند.

به گفته منبع، خانواده‌ها برای مقابله با گرسنگی تلاش می‌کنند و کودکان بیشتری به موقعیت‌های ناامن مانند کار کودکان سوق داده می‌شوند.

رییس سازمان حفاظت از کودکان تاکید کرد: در حالی که حکومت‌های بین‌المللی هفته آینده در بروکسل گرد هم می‌آیند تا در مورد افغانستان گفتگو کنند، ما از آنها می‌خواهیم که به وعده‌ها و تعهدات خود در قبال مردم افغانستان پایبند باشند.

ملک حذف دو میلیون نفر از دریافت کمک‌های بشری را «ترسناک» توصیف کرده و گفته است که این امر بدبختی‌های بیشتر را متوجه کودکان افغان می‌کند.

وی گفت: اکنون زمان دور شدن نیست. بودجه بیشتر مورد نیاز است نه کمتر. بدون پول بیشتر، پاسخ‌های کمکی فلج خواهد شد، به این معنی که کودکان گرسنه، سوتغذیه و بیمار بیشتر می‌شوند.

به گفته ملک، زمان برای کودکان افغانستان رو به پایان است. از همین‌رو جامعه جهانی باید برای جلوگیری از سوق دادن کودکان بیشتر از بحران گرسنگی به فاجعه اقدام کند.

پیشتر برنامه جهانی غذا نیز با نشر اعلامیه‌ای گفت که پس از این، این برنامه تنها می‌تواند ماهانه به سه میلیون افغانستانی نیازمند کمک کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *