کمکهای مالی آمریکا به پاکستان بعد از 2015 متوقف میشود

  • انتشار: ۲۱ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 8084

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از فارس، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد بعد از سال ۲۰۱۵ کمک مالی به پاکستان به عنوان یکی از متحدان خود را ادامه نمی‌دهد.

موضوع کمک مالی به پاکستان در اجلاس ویژه مقامات عالی رتبه وزارت دفاع آمریکا بررسی شد و اعضای شرکت کننده به این نتیجه رسیدند که کمک‌های مالی واشنگتن تحت عنوان «سی اس اف» نباید ادامه پیدا کند.

آمریکا از سال ۲۰۰۱ برای همکاری در جنگ افغانستان مبلغی را تحت عنوان سی اس اف به پاکستان پرداخت می‌کند و تاکنون ۱۳ میلیارد دلار تحت همین عنوان به اسلام‌آباد پرداخت داشته است.

در سال ۲۰۱۴ بعد از خروج بخشی از نیروهای آمریکایی از افغانستان قرار بود کمک‌های مالی این کشور به پاکستان متوقف شود اما این کمک‌ها به مدت یک سال تمدید شد.

در همین حال، یک مقام امنیتی پاکستان گفت: علت عدم علاقمندی آمریکا برای ادامه کمک مالی به پاکستان تغییر سیاست‌های این کشور درباره مبارزه با داعش در منطقه است.

«عالم ختک» معاون وزارت دفاع پاکستان در این زمینه گفت: پاکستان نقش مهمی در برقراری امنیت منطقه دارد و در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار گرفته است.

وی افزود: پاکستان با ادامه عملیات ضرب عضب در مناطق قبایلی مصمم به نابودی تروریسم است و آمریکا باید ادعاهای خود در مورد حمایت از مبارزه با تروریسم را ثابت کند.