کشف چهار کامیون حاوی جسد در نیویورک آمریکا

  • انتشار: ۱۱ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 84845

به نقل از سی‌ان‌ان، مقامات پولیس نیویورک اعلام کردند روز گذشته پس از تماس‌های مردمی چهار کامیون را که حدود ۶۰ جسد داخل آن‌ها بود در نزدیکی یک شرکت کفن و دفن پیدا کردند.

نیرو‌های پولیس دریافتند که این مرکز کفن و دفن در محله «بروکلین» به‌ دلیل تکمیل ظرفیت، اجسادی را که در انتظار اقدامات پیش از دفن بودند در سردخانه‌های این کامیون‌ها نگهداری کرده است.

به گفته یکی از مقامات پولیس، دست‌کم یکی از کامیون‌ها بدون یخچال بود و برای سرد نگه داشتن اجساد بر روی آن‌ها قالب‌های یخ گذاشته بودند. مردم با مشاهده چکه کردن مایعاتی از داخل این کامیون پولیس را در جریان گذاشتند.

ویروس کرونا در نیویورک شیوع گسترده و شدیدی داشته است و در چند هفته گذشته این شهر کانون شیوع این ویروس در آمریکا به شمار می‌رفت. در این مدت بیش از ۱۷ هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند و دفن اجساد آن‌ها مشکل بزرگی برای مسئولان این شهر ایجاد کرده است. به گفته دو منبع آگاه، یکی از راه‌ حل‌های این معضل نگهداری اجساد در کامیون‌های یخچالدار اعلام شده است. شهرداری برای مراکز کفن و دفن این کامیون‌ها را اعزام می‌کند که در صورت پر شدن ظرفیت این مراکز از آن‌ها استفاده کنند.

اما آمار اجساد به اندازه‌ای بالاست که این راه حل هم چندان جوابگو نیست. گفته می‌شود شهرداری نیویورک منتظر دریافت تجهیزات و امکانات بیشتر در این زمینه است تا بتواند اجساد کرونایی را تا زمان دفن آن‌ها نگهداری کند. با این حال نگهداری نادرست اجساد در این کامیون‌ها می‌تواند خود مبنع دیگری برای انتشار ویروس کرونا باشد.

منبع: yjc