کشف بیماری مرگبار مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا

  • انتشار: ۲ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 102196

تارنمای هیل گزارش داد: بیش از ۱۵۰ کودک کالیفرنیایی با بیماری جدید و کشنده مرتبط با ویروس کرونا موسوم به سندرم التهامی چند سیستمی (MIS-C) تشخیص داده شدند.

به گزارش ایرنا، تارنمای آمریکایی به نقل از وزارت بهداشت آمریکا نوشت: تا روز ۱۴ دسامبر (۲۴ قوس) دستکم ۱۵۲ کودک با بیماری MIS-C که یک بیماری التهابی مرگبار و کشنده است، تشخیص داده شدند که به باور دانشمندان می تواند کودکانی را که در معرض ویروس کرونا هستند، مبتلا کند.

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز نیز نوشت: کارشناسان می گویند این بیماری به طور مسقیم با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در ارتباط است. وزارت بهداشت عمومی آمریکا بین ۷ تا ۱۷ دسامبر (۲۴-۱۷ قوس) هفت مورد جدید مبتلایان به این بیماری را در کودکان شناسایی کرد.

بیماری MIS-C واکنش هایی شبیه سندرم کاوازاکی را بروز می دهد و در فرد مبتلا ، ارگان ها و بافت های بدن همچون قلب، شش ها، رگ های خونی، کلیه ها، دستگاه گوارشی، مغز، پوست و چشم ها ملتهب می شوند.

بسیاری از کودکانی که با این بیماری تشخیص داده می شوند نتیجه آزمایش آنتی بادی ویروس کرونا در آنها مثبت است و این بدان معنا است که با فردی که کووید-۱۹ داشته در تماس بوده اند. نشانه های این سندرم شامل تب، درد شکم، تهوع، اسهال، حساسیت پوستی، سرخی لب ها و چشم های خونین و خستگی مفرط است.

در سراسر آمریکا مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها هزار و ۲۸۸ مورد جدید مبتلا به MIS-C را شناسایی کرده است که تا ۴ دسامبر به مرگ دستکم ۲۳ کودک منجر شده است. بر اساس تحلیل لس آنجلس تایمز، تعداد موارد ابتلا به این بیماری از ژوئیه (سرطان) تاکنون به بیش از ۱۲۵ درصد رسیده است.