کشف اسناد طبقه بندی شده در ایستگاه اتوبوسی در انگلیس

  • انتشار: ۶ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 115663

شماری از اسناد طبقه بندی شده وزات دفاع انگلیس از جمله جزئیاتی در خصوص ناوشکن انگلیسی «اچ ام اس دیفندر» به همراه دیگر اسناد در یک ایستگاه اتوبوس در کنت انگلیس یافت شد.

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد یکی از کارکنان این وزارتخانه گم شدن این اسناد را هفته گذشته گزارش کرده بود؛ او البته اعلام کرد توضیحات بیشتر در خصوص این مسأله را نامناسب می‌داند.

شبکه بی بی سی گزارش داد این اسناد شامل اسنادی در خصوص واکنش احتمالی روسیه به سفر ناوشکن «اچ ام اس دیفندر» از طریق آب‌های اوکراین به نزدیکی ساحل کریمه در روز چهارشنبه می‌شود؛ در حالی که بقیه اسناد شامل طرح‌هایی در خصوص حضور نظامی احتمالی انگلیس در افغانستان می‌شد.

اسناد پیدا شده در ایستگاه اتوبوس در مجموع به ۵۰ صفحه می‌رسید که در یک کوپه خیس در پشت یک ایستگاه اتوبوس در ولسوالی کنت در اوایل روز سه شنبه یافت شد.

یکی از ساکنان این ولسوالی که خواست نامش فاش نشود، پس از کشف این اسناد طبقه بندی شده و فهمیدن ماهیت حساس آنها، با بی بی سی تماس گرفت و آن‌ها را در جریان گذاشت.

حزب کارگر انگلیس – که حزب مخالف در این کشور به شمار می‌رود- گم شدن اطلاعاتی به چنین حساسی را مسأله‌ای خجالت آور توصیف کرده است.

گفتنی است رسانه‌های روسیه روز چهارشنبه به نقل از وزارت دفاع آن کشور گزارش دادند که ناوشکن اچ ام اس دیفندر وارد آب‌های روسیه در نزدیکی شبه‌جزیره کریمه شده بود. پس از آن وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که «ناوگان دریای سیاه روسیه» همراه با «سرویس کنترل امنیت مرزی فدرال» از نقض مرز‌های روسیه در نزدیکی «کیپ فیولنت» در کریمه توسط ناوشکن HMS Defender انگلیس جلوگیری کردند. این ناوشکن ۳ کیلومتر در عمق آب‌های سرزمینی روسیه حرکت کرده بود.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *