کشتار میلیون ها راسو به دلیل ناقل بودن کرونا در دانمارک

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 97270

دانمارک میلیون‌ها راسو را به دلیل انتقال ویروس کرونا از بین می‌برد.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که دانمارک اعلام کرد ۱۲ نفر به دلیل ارتباط با راسو‌ها به بیماری کوید-۱۹ مبتلا شده اند و شیوع ویروس کرونا از طریق این حیوان می‌تواند کارایی واکسن را کاهش دهد.

مت فردریکسن نخست وزیر دانمارک با اعلام این خبر در جمع مقام‌های بهداشت و درمان بر ضرورت نابودی ۱۵ تا ۱۷ میلیون راسو تاکید کرد.

دانشمندان می‌گویند جهش یک ویروس امری طبیعی است و تعیین اینکه آیا چنین جهشی مانع از کارایی واکسن مبارزه با ویروس شود، مساله پیچیده‌ای به شمار می‌رود. با این حال مقام‌های بهداشت و درمان دانمارک معتقدند که انتقال ویروس کرونا از طریق راسوها ممکن است تغییرات هرچند کوچکی در پادتن تولید شده در بدن انسان بگذارد و به این ترتیب اثر واکسن یا واکسن‌های در حال ساخت برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ را تحت تاثیر قرار دهد.

ویروس جهش یافته کرونا در ۵ مرکز پرورش راسو در دانمارک مشاهده شده است. این گونه کرونای جهش یافته در مناطق مختلف این کشور به ۱۲ نفر سرایت کرده است. با این حال هیچکدام از این افراد دیگر ناقل ویروس کرونا نیستند.

دانمارک یکی از کشورهای موفق در کنترل بیماری کووید-۱۹ در جهان به شمار می‌رود. از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، ۷۲۹ نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند. با این حال و با شیوع موج جدید ابتلا به این بیماری، دانمارک مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی، مقررات سختگیرانه را بار دیگر به اجرا گذاشته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟