کرونا ۸ انگشت سپورتمین را قطع کرد

  • انتشار: ۲۴ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: سلامت
  • شناسه مطلب: 98135

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از پیپل، گرگ گارفیلد ۵۳ ساله در فبروی سال ۲۰۲۰ هنگامی که با دوستانش به ایتالیا برای اسکی بازی روی کوه سفر کرده بود به کووید۱۹ مبتلا شد.

وی در طول این سفر احساس ناخوشی کرد و پس از رسیدن به خانه اش در لس آنجلس به دکتر خانواده خود مراجعه کرد. دکتر وی موفق شد مقامات محلی را متقاعد کند که یکی از تست های موجود کووید-۱۹ را روی گارفیلد تست کنند که نتیجه آن مثبت بود. وی بخاطر عدم توانایی نفس کشیدن و درد شش داخل بستر شد.

دو روز بعد، گارفیلد درگیر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد. وی دچار عوارض شد: فشار خون وی به شدت کاهش یافت، دچار سپسیس، نارسایی چند عضو و عفونت استافیلوکوکی شد. دکتران با تمام وجود برای زنده ماندن او جنگیدند، اما در این شرایط از هر ۱۰۰ نفر یکی زنده میماند.

در اوایل اپریل، مریض از بخش مراقبت های ویژه به بخش عادی منتقل شد. او ۲۲ کیلوگرم وزن کم کرد، سه انگشت پایش سیاه شد و به دلیل اختلال در جریان خون، هشت انگشت دستانش قطع شد. ۶۴ روز پس از داخل بستر شدن از بیمارستان مرخص گردید.

پس از آن هفت بار مورد عملیات جراحی برای بازگرداندن انگشتان پا و دستان وی قرار گرفت. گارفیلد خود را خوش شانس ترین انسان روی زمین می داند و قصد دارد در ماه دسامبر دوباره اسکی بازی کند. این مرد از هموطنان خود می خواهد که همه محدودیت های ناشی از مرض همه گیر کووید-۱۹ را رعایت کنند.