کره شمالی به زودی موشک قاره پیمای جدیدی را آزمایش می‌کند

  • انتشار: ۲۳ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 128683

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، انتظار می‌رود بازه زمانی پرتاب این موشک جدید تحت تأثیر آب و هوا و عوامل دیگر باشد. منابع معتبر گزارش دادند که اگر کره شمالی به پرتاب خود ادامه دهد، می‌تواند از پرتابگر حمل و نقل (TEL) برای شلیک موشک به فرودگاه سنان، که محل آزمایش‌های قبلی بود، استفاده کند.

به گفته منابع این خبرگزاری، نشانه‌های آزمایش این موشک جدید پس از متهم شدن پیونگ یانگ به آزمایش سامانه‌های جدید موشک بالستیک قاره‌پیما در ۲۷ فوریه (۶ حوت ) و ۵ مارس (۱۴ حوت ) ظاهر شد. یک منبع دولتی ناشناس در خصوص پرتاب موشک جدید گفت: «اگرچه نمی‌توانیم به طور قطعی بگوییم چه زمانی موشک پرتاب می‌شود، اما این احتمال را به دقت بررسی می‌کنیم.»

کره شمالی در تاریخ ۵ مارس (۱۴ حوت ) یک موشک کوتاه برد را از منطقه سونان در نزدیکی پیونگ یانگ پرتاب کرد که نهمین آزمایش موشکی این کشور از ابتدای سال را رقم زد.

پیش از این، موشک‌های کره شمالی با زاویه بالایی از فرودگاه شلیک و به منظور دنبال کردن مسیر موشک‌های بالستیک میان برد تنظیم می‌شدند.

طبق اعلام ارتش کره جنوبی، موشکی که در ۲۷ فوریه (۶ حوت ) پرتاب شد، تقریباً مسافت ۳۰۰ کیلومتر در ارتفاع ۶۲۰ کیلومتری از زمین پرواز کرد، در حالی که موشک ۵ مارس (۱۴ حوت ) ۲۷۰ کیلومتر را در ارتفاع بالای ۵۶۰ کیلومتر طی کرد.

پس از گفتگو بین کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا در اواخر ژوئن ۲۰۱۹، کره شمالی آزمایش‌های موشک بالستیک دوربرد و هسته‌ای را متوقف کرد. با این حال، رهبر کره شمالی یک سال بعد اعلام کرد که دیگر به توافق شفاهی غیر الزام آور متعهد نیست.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.