کره‌شمالی با کمک هکرها تحریم‌های تسلیحاتی را دور می‌زند

  • انتشار: ۵ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93474

«پاول ناکاسونه» فرمانده امنیت سایبری آمریکا، به تازگی در مقاله ای مدعی شده است که کره‌شمالی با استفاده از حملات سایبری کنترل برنامه تسلیحاتی خود را به دست گرفته است.

در این مقاله که در مجله آمریکایی «امور خارجه» منتشر شده است ناکاسونه مدعی استفاده از حملات سایبری از سوی پیونگ‌یانگ برای دور زدن تحریم‌های تسلیحاتی است.

در نوشتن این مقاله «مایکل سولمیر» از مشاوران ارشد ناکاسونه، نیز او را همراهی کرده است. در بخشی از متن این مقاله آمده است: «کره‌شمالی شبکه‌های ملی بین‌المللی و مبادلات رمزنگاری را با هدف تأمین برنامه‌های توسعه تسلیحاتی خود هک می‌کند و به عبارتی به تحریم‌ها بی‌احترامی و توهین می‌کند.»

ناکاسونه همچنین نوشته است: «آمریکا می‌کوشد خود و شریکانش را تقویت کرده تا از وقوع هرگونه حمله سایبری جلوگیری کند.»

به اعتقاد این مقام امنیتی عدم واکنش به معنای خطر است، جاسوسی چین و دزدی روسیه و کره‌شمالی وجود دارد و تبلیغات تروریستی به قوت خود باقی است بنابراین مسئله مورد بررسی این است که «چطور باید وارد عمل شد نه اینکه آیا باید وارد شد یا نه»

این ادعا درحالی در این مقاله مطرح می‌شود که هفته گذشته نیز ارتش آمریکا در گزارشی مدعی حضور ۶ هزار هکر در کره‌شمالی شده است.

همچنین گفته می‌شود کره‌جنوبی بار‌ها مورد حمله سایبری از سوی این کشور قرار گرفته است. عمده هدف این حملات نیز ایجاد آشفتگی و سرقت اطلاعات ادعا شده است.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، کره‌شمالی با طیف گسترده‌ای از تحریم‌های سازمان ملل و دیگر تحریم‌های بین‌المللی مواجه است. هدف این تحریم‌ها مجازات این کشور به خاطر آزمایش‌های اتمی‌اش و متوقف کردن برنامه‌های تسلیحاتی‌اش عنوان شده است.