کاهش تعداد محافظان حامیان عبدالله توسط دولت + سند

  • انتشار: ۲۰ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 103940

جمعی از رهبران جهادی، سیاسی و معاونان سابق ریاست جمهوری با امضای طوماری کاهش تعداد محافظان خویش توسط دولت را تبعیض‌آمیز خواندند.

امضاکنندگان این طومار تاکید کردند که این کاهش محافظان شامل اعضای تیم «دولت‌ساز» نمی‌شود در حالی که با این تصمیم “غیرمعقول” خطر حملات ترویستی علیه آن‌ها افزایش می‌یابد.

رهبران سیاسی و جهادی همچنین اظهارداشتند که این تصمیم دولت زمانی برای آنان قابل پذیرش خواهد بود که تمام تهدیدات امنیتی در کشور رفع شود و هیچ خطری متوجه آن‌ها نباشند.

آن‌ها ضمن ناتوان خواندن دولت برای تامین امنیت عمومی شهروندان کشور تاکید کردند که دولت مکلف به تامین امنیت کشور و شخصیت‌های ملی است.

در ادامه این طومار همچنین آمده است که دولت مسئول و پاسخگوی وقوع هرگونه حادثه تروریستی به جان معاونان ریاست جمهوری و رهبران احزاب جهادی خواهد بود که این طومار را امضا کرده‌اند.

زیر این طومار را عبدالرشید دوستم، محمدکریم خلیلی، محمد محقق، صلاح‌الدین ربانی، احمدضیا مسعود، سیدحامد گیلانی، محمد‌یونس قانونی و ذبیح‌الله مجددی امضا کرده‌اند، اما محل امضای گلبدین حکمتیار و عبدالرب رسول سیاف خالی است.

گفته می‌شود که عبدالرب رسول سیاف رئیس شورای حراست و ثبات و همچنین گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در افغانستان زیر این طومار را امضا نکرده‌اند.

منبع: تسنیم