کانادا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار پناهنده جدید از افغانستان پذیرش میکند

  • انتشار: ۳ قوس ۱۴۰۱
  • سرویس: اخبار مهاجرینبین الملل
  • شناسه مطلب: 134522

دولت کانادا می‌گوید قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مهاجر جدید بپذیرد.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از یورونیوز، دولت فدرال کانادا با اعلام این مطلب تاکید کرده این برنامه که طی آن سالانه ۵۰۰ هزار مهاجر جدید وارد این کشور خواهد شد با هدف پر کردن شکاف خلا اقتصادی که در پی سالخوردگی جمعیت این کشور در حال روی دادن است صورت می‌گیرد.

این برنامه البته مخالفین جدی هم در این کشور دارد و گروه‌های مخالف دولت بر این باورند نباید سالانه اینهمه مهاجر از خارج وارد این کشور شوند.

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که حتی برخی از مهاجران که خود از این طریق وارد کانادا شده‌اند با این طرح مخالفند و نگران تنگ شدن جای خود در صورت ورود مهاجران جدید هستند.

سال گذشته کانادا برای ۴۰۵ هزار نفر «اقامت دائم» صادر کرده که بیشترین تعداد در تاریخ این کشور به شمار می‌رود. کانادا مانند بسیاری از کشورهای غربی جمعیت سالخورده قابل توجهی دارد در حالی‌که نرخ تولد بسیار پایین است. در نتیجه این کشور چاره‌ای ندارد که مهاجران بیشتری را بپذیرد اگر می‌خواهد به جای کوچک شدن، رشد کند.

دولت فدرال کانادا اوایل ماه جاری میلادی از برنامه خود برای پذیرش سالانه ۵۰۰ هزار مهاجر جدید رونمایی کرد. برنامه‌ای که نسبت به طرح پیشین در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۵ درصد افزایش ظرفیت داشته است.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. Ali
    (۳ قوس ۱۴۰۱)

    چرا تیتر دروغ می زنید؟
    کجای این خبر بود که کانادا از افغانستان سالانه ۵۰۰ هزار پناهنده می پذیرد؟

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: