کانادا از اعمال تحریم‌های بین المللی علیه طالبان حمایت می کند

  • انتشار: ۲ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 119360

در آستانه نشست مجازی سران گروه هفت که به افغانستان اختصاص داده شده است، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا اعلام کرد از برقراری تحریم‌ها علیه گروه طالبان حمایت می‌کند.

ترودو در پاسخ به این سوال که آیا او از موضع انگلیس که ممکن است برقراری تحریم‌هایی را خواستار شود، پشتیبانی می‌کند، این مطلب را عنوان کرد. وی افزود: قطعا ما در حال بررسی تحریم‌های بیشتری هستیم.

نخست وزیر کانادا تاکید کرد: طالبان پیشتر در کانادا به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده است، اما ما با همتایان خود در گروه هفت صحبت خواهیم کرد تا ببینیم مراحل آینده چه خواهد بود.

پیشتر وزیر خارجه انگلیس در مطلبی در روزنامه تلگراف نوشت: «ما از همه اهرم‌های فشار در دسترس خود از جمله تحریم، کمک و دسترسی به سیستم مالی بین المللی استفاده خواهیم کرد و شرکای بین المللی خود را در جهت این اولویت‌های مشترک آرایش می‌دهیم.»

گفتنی است؛ قرار است امروز سه شنبه نشست سران گروه هفته به شکل مجازی درباره تحولات افغانستان و چگونگی انتقال اتباع و تخلیه نظامیان این کشور‌ها از افغانستان برگزار شود. ریاست این نشست را انگلیس به عنوان رئیس دوره‌ای گروه هفت بر عهده دارد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *