کاخ سفید: ۱۰۰ هزار نیروی روسیه در جنگ اوکراین کشته و زخمی شده‌اند

  • انتشار: ۱۲ ثور ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 136874

کاخ سفید عصر روز گذشته، جدیدترین آمار از میزان تلفات نیروهای ارتش روسیه را بر طبق «برآوردهای اطلاعاتی ایالات متحده» اعلام کرد.

جان کربی سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید جزییات خاصی در مورد نحوه محاسبه این اعداد و ارقام توسط ایالات متحده ارائه نکرد، و فقط به این موضوع بسنده کرد که این آمار شامل اطلاعات تایید شده است.

کربی گفت که در جنگ اوکراین تا هنوز ۱۰۰ هزار نیروی روسیه در جنگ اوکراین کشته و زخمی شده‌اند.

وی در مورد تلفات اوکراینی هیچ گونه آمار جدیدی را در ارائه نکرد.

کربی ضمن اشاره به حملات روسیه در فصل زمستان گفت که «تلاش روسیه برای حمله به دونباس ناکام مانده است.» وی گفت «دسامبر گذشته، روسیه تهاجم گسترده‌ای در چندین خط مقدم از جمله به سمت ووهلدار، آودیئیفکا، باهموت و کرمینا آغاز کرد. بیشتر این تلاش‌ها متوقف شد و با شکست مواجه شد. روسیه قادر به تصرف هیچ منطقه مهم راهبردی نبوده است.»

او گفت که روس‌ها در باهموت توانسته‌اند برخی دستاورد تدریجی داشته باشند، اما متحمل «هزینه خیلی خیلی وحشتناکی» شده‌اند؛ چرا که به گفته او «روسیه ذخایر نظامی و نیروهای مسلح خود مستهلک کرده است.»

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در جریان درگیری‌های «پنج ماه گذشته» در باهموت و سایر مناطق اوکراین، ارتش روسیه متحمل ۱۰۰ هزار کشته و زخمی شده است.

آقای کربی همچنین گفت که از این تعداد ۲۰ هزار نفر کشته شدند که نیمی از آن‌ها از گروه مزدور واگنر از جمله محکومانی هستند که از زندان برای پیوستن به جنگ آزاد شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟