کاخ سفید: منتظر سیگنال کوریای شمالی برای شروع مذاکرات هستیم

  • انتشار: ۳۱ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 115278

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوزگفت: آمریکا آماده مذاکره با کوریای شمالی در زمینه برنامه هسته‌ای این کشور است اما منتظر یک سیگنال شفافتر از جانب پیونگ یانگ است. 

روز جمعه «کیم جونگ اون» رهبر کوریای شمالی در  جلسه حزب حاکم این کشور بر ضرورت آمادگی هم برای گفت‌وگو و هم رویارویی بخصوص آمادگی کامل برای رویارویی با آمریکا تاکید کرد.

اظهارات کیم بعد از آن بیان شده که اعضای هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه هفت متشکل از آمریکا، انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن اوایل هفته در نشست خود از کوریای شمالی خواستند برنامه هسته‌ای و موشکی‌اش را کنار بگذارد. آنها همچنین از پیونگ‌یانگ خواستند به میز مذاکره بازگردد و به آنچه مقررات حقوق بشری خواندند، احترام بگذارد.

سالیوان در ادامه افزود: زمان نشان خواهد داد. آنچه که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفته این است که واشنگتن برای مشارکت در مذاکرات اصولی با پیونگ یانگ برای حل چالش برنامه هسته‌ای این کشور و در نهایت خلع سلاح کامل شبه جزیره کره شرکت کند. ما منتظر سیگنالهای واضح‌تر از طرف کوریای شمالی هستیم. 

اظهار نظر درباره مذاکرات با کوریای شمالی درحالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا سه بار به صورت رودررو با رهبر کوریای شمالی دیدار و در زمینه خلع سلاح اتمی در قبال رفع تحریمها مذاکره کرد اما در نهایت این مذاکرات به بن بست رسید و ناکام ماند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *