چین اتهام مداخله در انتخابات آمریکا را رد کرد

  • انتشار: ۱ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93037

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت چین در واشنگتن هر گونه ادعا در خصوص تلاش برای مداخله در انتخابات آمریکا را رد کرد.

سفارت چین در واشنگتن روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد پکن قصد و علاقه‌ای به مداخله در امور داخلی آمریکا ندارد. این بیانیه می‌افزاید: پکن آمادگی همکاری با دولت دونالد ترامپ را برای حل مسائل فعلی دوجانبه دارد.

بیانیه سفارت چین در آمریکا در واکنش به گزارش اخیر روزنامه واشنگتن پست در خصوص انتخابات آمریکا صادر شد. این روزنامه آمریکایی اخیر در مطلبی با طرح سوالی چالش برانگیز با این مضمون که «چین در انتخابات آمریکا پیروزی ترامپ را ترجیح می‌دهد یا بایدن»، خبر ساز شد.

اوایل ماه میلادی جاری نیز جامعه اطلاعاتی آمریکا طی گزارش ارزیابی کرد که چین قصد مداخله در انتخابات آمریکا را دارد و مایل به شکست ترامپ در سوم نوامبر است. روابط چین و آمریکا از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ بر سر طیف گسترده‌ای از تعارضات سیاسی رو به وخامت گذاشته است. جنگ تعرفه ای، شیوع ویروس کرونا، مسئله هنگ کنگ و ادعای نقض حقوق بشر در این منطقه و دریای جنوبی چین تنها بخشی از دستاویز‌های آمریکا برای هدف قرار دادن دولت چین را تشکیل می‌دهند. در سوی دیگر ماجرا، پکن با رد تمامی اتهام زنی‌های واشنگتن، این کشور را به نقض قوانین بین المللی و دنباله روی از سیاست یکجانبه گرایی متهم می‌کند.