پیش بینی عجیب درباره ۱۰ اقتصاد برتر جهان در سال ۲۰۵۰

 • انتشار: ۷ حوت ۱۳۹۵
 • سرویس: اقتصاد
 • شناسه مطلب: 18660

پیش‌بینی‌های انجام گرفته درباره ۱۰ اقتصاد برتر جهان در سال ۲۰۵۰ میلادی، سه شگفتی بزرگ به همراه داشته است. چین جای آمریکا را در رده اول خواهد گرفت، یک کشور اسلامی به جمع ۱۰ اقتصاد برتر جهان خواهد پیوست و بریتانیا از رده پنجم فعلی، به رده دهم سقوط خواهد کرد.

این پیش‌بینی‌ها که توسط شرکت‌های متخصص در زمینه اقتصاد و بازار جهانی صورت گرفته است، نشان می‌دهد نقشه اقتصاد جهانی در سی سال آینده کاملا دچار تغییر خواهد شد.

به گزارش روزنامه ایندپندنت، شرکت PwC، یکی از شرکت‌های مشهور در زمینه تحلیل بازار با ارائه تحلیلی درباره ۳۳ سال آینده اقتصاد جهانی، از سه شگفتی بزرگ پرده برداشت. سه شگفتی که در راس هرم اقتصاد جهان و در رده‌بندی ۱۰ اقتصاد برتر جهان رخ خواهد داد.

براساس این پیش‌بینی‌ها چین به رده اول فهرست ۱۰ اقتصاد برتر جهان صعود کرده و آمریکا را کنار خواهد زد. هند در جای دوم خواهد ایستاد و آمریکا با فاصله بسیار زیاد از دو کشور اول و دوم، به جایگاه سوم سقوط خواهد کرد.

شگفتی دوم ورود یک کشور مسلمان به فهرست ۱۰ کشور برتر است. اندونزی به عنوان بزرگ‌ترین کشور مسلمان، در سال ۲۰۵۰ در رده چهارم برترین اقتصادهای جهان خواهد ایستاد. شگفتی سوم نیز به بریتانیا تعلق دارد. این کشور که شهروندانش به خروج از اتحادیه اروپا رای داده‌اند، با پنج پله سقوط از جایگاه پنجمی فعلی، در رده دهم ۱۰ اقتصاد برتر جهان خواهد ایستاد.

در این گزارش که تحت عنوان «چشم‌انداز دور، اقتصاد جهان در سال ۲۰۵۰ چه تغییری خواهد کرد؟» منتشر شده است، کارشناسان اقتصادی شرایط ۳۲ اقتصاد برتر جهان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و کشورها را براساس سرانه درآمد محلی و نسبت رشد آن رده‌بندی کرده‌اند. بر این اساس ۱۰ کشور زیر در سال ۲۰۵۰ در ۱۰ رده اول بزرگترین اقتصادهای جهان قرار خواهند گرفت:

 1. چین، ۵۸٫۴۹۹ تریلیون دالر
 2. هند، ۴۴٫۱۲۸ تریلیون دالر
 3. آمریکا، ۳۴٫۱۰۲ تریلیون دالر
 4. اندونزی، ۱۰٫۵۰۲ تریلیون دالر
 5. برزیل، ۷٫۵۴۰ تریلیون دالر
 6. روسیه، ۷٫۱۳۱ تریلیون دالر
 7. مکزیک، ۶٫۸۶۳ تریلیون دالر
 8. جاپان، ۶٫۷۷۹ تریلیون دالر
 9. آلمان، ۶٫۱۳۸ تریلیون دالر
 10. بریتانیا، ۵٫۳۶۹ تریلیون دالر