پیشگویی ها درباره کرونا ویروس

  • انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 81734

کرونا ویروس ها (Coronaviruses) دسته ای از ویروس ها هستند که از یک سرماخوردگی معمولی تا انواعی از آن که عامل بروز بیماری های شدید و غیر قابل درمانی همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می شود.

دانشمندان تحقیقات خود در خصوص کرونا ویروس ها را سال ۱۹۶۵ آغاز کردند. این نوع ویروس در میان پرندگان و پستانداران بیشتر شایع است که از آنها به انسان سرایت می کند.

پیشگویی ها درباره ویروس کرونا
پیشگویی کرونا ویروس

کرونا ویروس ها همان طور که گفته شد انواع مختلفی دارند که نوع آخر آن در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و در جهان همه گیر شد.

پیشگویی های موجود در خصوص کرونا ویروس

پیشگویی های متعددی در خصوص کرونا ویروس ها در جهان انجام گرفته است؛ یکی از این موارد در کتابی تحت عنوان چشمان تاریکی آورده شده است که شیوع این ویروس کشنده را پیش بینی کرده است و حتی نام شهر ووهان چین را نیز به عنوان مرکز اصلی انتشار این ویروس نام برده است.

چشمان تاریکی و پیشگویی ویروس کرونا

در صفحات مجازی قسمتی از نوشته های این کتاب به زبان های مختلف دنیا ترجمه و نشر شده است.

در کتاب چشمان تاریکی داستان مادری که فرزندش را بعد از یک سفر از دست می دهد آمده است. بعد از پسر این زن، باقی مسافران و هم گروه های او نیز از بین می روند. هر کدام از آنها بدون این که دلیل مشخصی برای مرگ شان وجود داشته باشد یکی پس از دیگری از دنیا رفتند.

پیشگویی کرونا
کتاب چشمان تاریکی یکی از پیشگویی ها در مورد ویروس کرونا می باشد

مادر این پسر، هم زمان با این که با مرگ فرزندش کلنجار می رود پیام هایی دریافت می کند که باعث می شوند این زن به شهر ووهان سفر کند، شهری که ویروس در آن شکل گرفته است.

هر چند دیدگاه های متفاوتی در مورد نسخه های چاپی این کتاب مطرح شده است و برخی بر این عقیده اند که شباهت زیادی بین داستان کتاب چشمان تاریکی با ویروس کرونای کنونی وجود ندارد اما با این حال داستان این کتاب را می توان به عنوان یکی از پیش بینی ها در خصوص کرونا ویروس قلمداد کرد.

پیشگویی نوستر آداموس

از دیگر پیش گویی هایی که می توان در مورد این ویروس نام برد، پیشگویی نوستراداموس است.

پیشگویی های او برای کسانی که باورش دارند در همه موضوعات، از جمله ترور جان اف کندی، جنگ های جهانی، بمب گذاری قطار مادرید، نحوه عملکرد زین الدین در روزهای نخستین حضورش در رئال و… حجت است.

واضح است که اگر نوستراداموس، پزشک و منجم فرانسوری کرونا ویروس را پیشگویی کند افرادی که به او اعتقاد دارند و تعدادشان هم زیاد است این موضوع را می پذیرند.

در یکی از پیشگویی های او که در سال ۱۵۵۵ به چاپ رسیده، آمده است که در سال دو قلو که همان ۲۰۲۰ است ملکه ای تاجگذاری می کند، از شرق که همان چین است بلایی که همان ویروس است خود را می گستراند. در سرزمین هفت دره که کشور ایتالیاست به غبار تبدیل می کند که کنایه از کشتن است.

پیشگویی نوستر آمداموس در مورد ویروس کرونا
پیشگویی نوستر آداموس در مورد ویروس کرونا

در این کتاب با کنایه ها و تعابیر گفته شده است که افراد مسن از بین می روند و اقتصاد به طور کامل نابود می شود.

علاوه بر این توضیحات، در نسخه اصلی این کتاب نشانه و سمبلی به چاپ رسیده است که ما این روزها آن تصویر را به عنوان ویروس کرونا می شناسیم.

صحت این پیشگویی ها از نظر برخی صاحب نظران تا حدودی زیر سؤال رفته است ولی در کل این موارد پیشگویی هایی است که در این خصوص انجام گرفته است.

کارتون سمپسون ها

از دیگر پیشگویی هایی که در این باره می توان به آن اشاره کرد کارتون سیمپسون هاست. این مجموعه کارتونی از سال ۱۹۸۹ تا کنون از فاکس نیوز پخش می شود.

کارتون سمپسون ها و پیشگویی کرونا
پیشگویی ویروس کرونا در کارتون سمپسون ها

این کارتون در کل فرهنگ آمریکا، روابط انسانی این کشور و دیگر موارد از جمله سیاست را به تصویر می کشد. در برخی قسمت های کارتون سیمپسون ها می توان شاهد پیشگویی هایی بود که باعث شهرت بیشتر این کارتون شده است.

پیشگویی هایی که در این کارتون به تصویر کشیده می شود از حالت فان و سرگرمی فراتر رفته و پا در کفش سیاست و سیاست مداران کرده است.

پیشگویی هایی که در سیمپسون ها انجام می شود همگان را به تعجب واداشته که چطور یک کارتون می تواند اینگونه آینده را پیش بینی کند.

در یکی از قسمت های این کارتون که در سال ۱۹۹۳ پخش شد کارخانه ای را نشان می دهد که مشخص است مربوط به یکی از کشورهای آسیای شرقی می باشد؛ دو کارگر در حال صحبت کردن با یکدیگر هستند که یکی از آن دو عطسه می کند و از دهانش ویروسی خارج شده وارد جعبه ای می شود و جعبه در سطح شهر به دست مردم می رسد. همه مردم شهر به آن ویروس مبتلا می شوند و در سراسر شهر پخش می گردد.

در کارتون سیمپسون ها، علاوه بر کرونا ویروس، بیماری ابولا نیز پیش بینی شده بود. این پیش بینی در سال ۱۹۹۷ در این کارتون این گونه رخ داد که یکی از شخصیت های این انیمیشن در حال خواندن کتابی است با عنوان جورج کنجکاو و ویروس ابولا! این اتفاق و بیماری در سال ۲۰۱۴ از غرب آفریقا شایع شد و مرگ و میرهای زیادی را در پی داشت.

پیشگویی های متعدد دیگری نیز در این انیمیشن عجیب و غریب آمده است که همه به حقیقت پیوسته اند.

در این کارتون یک پیشگویی عجیب و مهیج دیگر نیز آمده است. آخرین پیشگویی کارتون سیمپسون ها درباره نحوه مرگ رئیس جمهور آمریکاست.

این انیمیشن در خصوص ریاست جمهوری ترامپ در سال ۲۰۰۰ گفته بود و این بار سیمپسون ها در سال ۲۰۱۸ تصویری از ترامپ را نشان می دهد که بعد از ترور در تابوت گذاشته شده است.

مرگ ترامپ در کارتون سمپسون ها
پیشگویی های عجیب سمپسون ها

پیشگویی هایی که در این انیمیشن به تصویر کشیده شده است تا کنون همگی به وقوع پیوسته است، باید بنشینیم و منتظر باشیم تا ببینیم در پایان سال ۲۰۲۰ چه تعداد از پیشگویی هایی سیمپسون ها به حقیقت می پیوندد.

حالا این که چه کسی در پس پرده این پیش بینی ها قرار دارد و یا چه اهداف سیاست مآبانه ای و چه شخصیت هایی در پشت این تصاویر انیمیشنی چهره خود را مخفی کرده اند و این که آیا این پیشگویی ها انجام می شود و بعد یکی پس از دیگری جامۀ عمل پوشانده می شود، مسئله ای است که در هاله ای از ابهام قرار دارد.