پیشگویی باورنکردنی کارتون سیمپسون ها از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

  • انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 97480

طرفداران سریال سیمپسون ها (The Simpsons) بار دیگر شاهد پیش بینی عجیب اما دقیق این انیمیشن از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بوده اند. کلیپی از یکی از اپیزودهای سال ۲۰۱۲ این انیمیشن پرطرفدار نقشه ایالت های آمریکا و ترکیب آرای آن ها را نشان می دهد که با رنگ های قرمز و آبی و به نشانه حمایت از هر کدام از نامزدهای جمهوری خواه و دموکرات مشخص شده اند در حالی که شخصیت آقای برنز از میت رامنی (نامزد جمهوری خواهان) حمایت می کند.

در این اپیزود از کارتون سیمپسون ها به ماجرای رویارویی میت رامنی از طرف حزب جمهوری خواه و باراک اوباما به نمایندگی از حزب دموکرات به تصویر کشیده شده و همانطور که گفته شد، شخصیت برنز از نامزد جمهوری خواهان حمایت می کند. این میلیونر کارتونی قصد دارد سگی را وادار به انتخاب بین کاندیداها کند و پس از آن به نقشه ایالت های آمریکا که به رنگ های قرمز و آبی تقسیم شده اند اشاره می کند. این نقشه شباهتی بسیار دقیق و باورنکردنی به نقشه کنونی آرای ایالت های این کشور به جو بایدن و دونالد ترامپ دارد.

در نقشه به تصویر کشیده شده در کارتون سیمپسون ها تنها نتیجه آرای یک ایالت با واقعیت امروز تفاوت دارد که آن هم آریزوناست، ایالتی که البته تا هنگام نوشتن این مطلب نیز تکلیف آن دقیقاً هنوز مشخص نشده هر چند بسیاری آرای آن را به دموکرات ها و جو بایدن داده اند. این اولین باری نیست که کارتون سیمپسون ها اتفاقات آینده را پیش بینی می کند.

در سال ۲۰۰۱، کارتون سیمپسون ها پیش بینی کرده بود که دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده می شود و در ادامه نشان داده شد که دخترش نیز پا جای پای پدر خواهد گذاشت. در جریان اپیزودی دیگر از این کارتون در سال ۲۰۱۶، دیده می شود که دختر دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۸ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهد کرد، اتفاقی که باید ۸ سال دیگر منتظر ماند تا درستی یا نادرستی آن را دید. اگر فکر می کنید چنین اتفاقی نخواهد افتاد باید بدانید که هیچ کس فکر نمی کرد دونالد ترامپ نیز نامزد ریاست جمهوری و برنده رقابت های انتخاباتی شود.

منبع: روزیاتو