پیشنهاد ۴ میلیارد دالری توئیتر برای خرید کلاب هاوس

  • انتشار: ۱۹ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 110040

توئیتر قبلاً یک رقیب به نام Spaces برای برنامه داغ شبکه اجتماعی صوتی Clubhouse ایجاد کرده است، اما ظاهراً، در فکر خرید کامل این شرکت است. امروز بلومبرگ گزارش داد که توئیتر درباره خرید این برنامه با قیمت ۴ میلیارد دالر با Clubhouse بحث و گفتگو کرده است.

البته گزارش شده است که این مکالمات متوقف شده‌اند، و دلیل آن هم مشخص نیست. همچنین مشخص نیست که ابتدا توئیتر یا کلاب هاوس به شرکت دیگر نزدیک شده‌اند تا در مورد احساس هر دو سیستم عامل در مورد رقابت در فضای صوتی اجتماعی صحبت کنند. بلومبرگ همچنین دیروز گزارش داد که کلاب هاوس اکنون به دنبال بالا بردن رقم پول تا ۴ میلیارد دالر است. البته ممکن است که این رقم از بحث‌های توئیتر بیرون آمده باشد، یا کلاب هاوس می‌خواهد با این رقم معامله انجام شود.

کلاب هاوس چند ماه پیش راه اندازی شد و ایده میزبانی مکالمات صوتی زنده را رواج داد. افراد مشهور، مدیران عامل فناوری و افراد عادی، از آن زمان در اتاق‌ها حضور یافته و میزبانی می‌کنند. گزارش شده است که بیش از ۱۰ میلیون نفر این برنامه را بارگیری کرده‌اند که در حال حاضر فقط به صورت دعوتی و فقط برای iOS است.

در ماه‌های اخیر، نسخه کلاب هاوس برای اندروید در دست ساخت است. همچنین به تازگی، سیستم کسب درآمد کلاب هاوس هم راه اندازی شده و کاربران می‌توانند از آن کسب درآمد داشته باشند.