پیام توئیتری ترامپ به بایدن: تصور تو از پیروزی اشتباه است

  • انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: انتخاباتبین الملل
  • شناسه مطلب: 97365

دونالد ترامپ با ارسال پیام توئیتری به رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری از وی خواست تا خود را پیروز انتخابات معرفی نکند، چراکه «مراحل قانونی تازه آغاز شده است».

به گزارش خبرگزاری اطلس پرس به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد دیروز، شنبه به وقت کابل در صفحه توئیتر خود به «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری پیام داد که ادعای پیروزی در انتخابات نکند.

ترامپ در توئیتی نوشت: بایدن نباید به اشتباه ادعا کند که پیروزی انتخابات شده است؛ چراکه روند قانونی تازه آغاز شده است!

در ادامه توئیت رئیس جمهور آمریکا آمده است: من هم می‌توانم این ادعا را داشته باشم و پیروزی خود را اعلام کنم. مراحل قانونی تازه آغاز شده است.

ترامپ افزود: در شب انتخابات با فاصله زیاد و به صورت گسترده پیشتاز بودیم، اما رفته رفته این پیشتازی به طرز عجیبی از دست رفت. شاید این پیشتازی با روند قانونی احیا شود.

این پیام توئیتری ترامپ به جو بایدن در حالی منتشر می‌شود که وی در آستانه شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار داشت.

این در حالی است که دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری اکنون تنها ۲۱۴ رای الکترال دارد و برای رسیدن به قدرت نیازی به آرای الکترال همه ایالت‌های کلیدی باقی‌مانده دارد.

رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: ما این فرایند را از تمامی جنبه‌های قانونی پیگیری خواهیم کرد تا مردم آمریکا به دولت ما اعتماد داشته باشند. من هرگز در مسیر مبارزه برای شما و برای کشورمان کوتاه نخواهم آمد.