پنتاگون مجوز حمله به داعش در افغانستان را دارد

  • انتشار: ۷ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: بین المللسیاست
  • شناسه مطلب: 119674

به گفته مقامهای آمریکایی، ارتش ایالات متحده با جدیت در حال تعقیب تروریستهای مرتبط با حمله مرگبار در فرودگاه کابل است و انتظار میرود ظرف روزها و هفته‌های آتی حملات هوایی بیشتری صورت پذیرد.

به نقل از نشریه پولیتیکو، سه مقام آمریکایی مطلع از این عملیات گفتند که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به پنتاگون چراغ سبز نشان داده است تا هر هدف مرتبط با داعش در افغانستان را که مسئول حمله در فرودگاه کابل بود، بدون نیاز به گرفتن تاییدیه از کاخ سفید، هدف حمله قرار دهد.

یک مقام آمریکایی گفت، رهبران ارشد پنتاگون هم اکنون این اختیار را دارند اما بایدن دوباره در دستورالعمل روز جمعه خود به ارتش آمریکا آن را تایید کرد. این منبع مطلع گفت، رهنمود رئیس جمهوری آمریکا این است که “این کار انجام شود.” او گفت: اگر ما موارد بیشتری پیدا کنیم، آنها را هدف میگیریم.

این اخبار ساعاتی پس از آن منتشر شد که ارتش آمریکا با یک حمله پهپادی دو هدف داعش خراسان در ولایت ننگرهار را که در طراحی حملات در کابل نقش داشتند، هدف گرفت. این حمله در واکنش به انفجارهای انتحاری مرگبار پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی بود که جان ۱۳ نظامی آمریکایی و ده ها غیرنظامی افغان را گرفت.

بایدن در بیانیه روز شنبه خود تاکید کرد: این حمله آخرین مورد نبود. ما به تعقیب هر فرد مرتبط با این حمله شنیع ادامه خواهیم داد و آنها را وادار میکنیم بهای آن را بپردازند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *