پلوسی کرونا را «ویروس ترامپ» نامید

  • انتشار: ۱ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89915

نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ویروس کرونا را «ویروس ترامپ» نامید.

به گزارش ایرنا به نقل از هیل، پلوسی امروز در مصاحبه با برنامه «اتاق وضعیت» شبکه خبری سی ان ان ضمن اطلاق این لقب به ترامپ افزود: من فکر می کنم با توجه به اظهارات امروز رئیس جمهوری، او با پذیرش پوشیدن ماسک، اشتباهاتی را که تاکنون مرتکب شده بود را درک کرده و به این تشخیص رسیده که این ویروس دروغ نیست. این یک همه گیری است که به دلیل انفعال ترامپ بدتر شده است و بهبودی در این موضعیت ایجاد نشده است. وی افزود: در حقیقت این ویروس ترامپ است.

پلوسی در بخش های دیگری از این مصاحبه نیز این توصیف خود را تکرار کرد.

رهبر دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به جلسه بریفینگ ترامپ در کاخ سفید که در ساعات اولیه صبح سه شبه برگزار شد اشاره داشت که ترامپ در آن از استفاده از ماسک استقبال کرد و از آمریکایی ها خواست دست های خود را بشویند و فاصله اجتماعی را حفظ کنند تا از شیوع بیشتر ویروس جلوگیری و این ویروس ریشه کن شود.

در طول این جلسه که برای اولین بار با تمرکز بر موضوع ویروس کرونا در سه ماه گذشته برگزار می شد، ترامپ همچنین درباره بدتر شدن اوضاع در بحبوحه افزایش شیوع ویروس در برخی از مناطق این کشور هشدار داد.

پلوسی در واکنش چنین استدلال کرد که «اگر ترامپ چند ماه پیش گفته بود که ماسک استفاده کنید و به جای این که گردهمایی برگزار کند بر حفظ فاصله اجتماعی تاکید می کرد افراد بیشتری از او پیروی می کردند».

پلوسی تحت فشارهای «ولف بلتزر» مجری سی ان ان درباره این که «آیا او تایید می کند که هزاران آمریکایی به خاطر واکنش ترامپ جان باخته اند» گفت، بله منظورم همین است. من فکر می کنم که این امر کاملا مشهود است.

هیل نوشت: این اظهارات پلوسی یکی از قوی ترین انتقادها از نحوه مدیریت همه گیری کرونا در دولت ترامپ است که به اعتقاد دموکرات ها کاخ سفید می توانست با جدیت بیشتری آن را مدیریت کند.