پشت پرده افزایش مشاهده یوفوها در آمریکا چیست؟

  • انتشار: ۳۰ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 110788

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی، علل افزایش موارد مشاهده اشیای پرنده ناشناس (یوفوها) در آمریکا در دوران همه گیری کرونا را مورد بررسی قرار داد.

در گزارش این خبرگزاری آمده است: ساکنان ایالت نیویورک تقریبا در دیدن موارد راز آلود در آسمان موفق بوده اند. طبق اعلام «مرکز ملی گزارش یوفوی آمریکا» (NUFORC) گزارش‌ها در خصوص اشیای پرنده ناشناس در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته آن دوبرابر شده است.

بر اساس اعلام مرکز ملی گزارش یوفوی آمریکا ۷ هزار و ۲۰۰ مورد یوفو در سال گذشته مشاهده شده است. یک افسر پولیس بازنشسته که می‌خواهد ناشناس بماند، به روزنامه «نیویورک تایمز» اعلام کرد شمار واقعی مشاهده یوفو‌ها ممکن است بالاتر باشد؛ اما افراد به دلیل ترس از اینکه از سوی افراد جامعه مورد تمسخر قرار بگیرند، از به اشتراک گذاشتن تجربیات شان خودداری می‌کنند.
در ادامه این گزارش آمده است: بنابراین پشت پرده افزایش شمار موارد مشاهده یوفو چیست؟

کووید-۱۹

یوفولوژیست‌ها می‌گویند نگرانی از بیماری عفونی کرونا و محدودیت‌های ایمنی سبب شده است تا بسیاری از آمریکایی‌ها به دنبال جایابی در مکان‌های روستایی باشند؛ مکان‌های که نورپردازی‌های عمومی کمتر بوده و آسمان به دلیل نبود آلودگی صاف است. این جزئیات به همراه اوقاع فراغتی که افراد در نتیجه کار کردن از خانه پیدا کرده اند، سبب شده تا بسیاری از افراد زمان‌های بیشتری را در بیرون از خانه صرف کرده و به آسمان خیره شده و چیز‌هایی را مشاهده کنند که هرگز آن را در زمانی که در شهر‌های بزرگ زندگی می‌کردند، مشاهده نمی‌کردند.

بر اساس اعلام «پیتر داونپورت» (Peter Davenport) مدیر مرکز ملی گزارش یوفوی آمریکا، طیف گسترده‌ای از گزارش‌ها در خصوص مشاهده یوفو و حیات فرازمینی، موارد عادی بوده اند؛ به مانند پرنده، شهاب، پهپاد و هواپیماها. سپتامبر سال گذشته مردم نیوجرسی در یک بزرگراه از خودرو‌های خود بیرون آمدند تا آنچه را که تصور می‌کردند تا یک فضاپیمای فرازمینی است را فیلمبرداری کنند؛ اما بعدا مشخص شد کشتی هوایی بادکنکی متعلق یه شرکت تایرسازی گودیر بوده است.

نیوجرسی- اشتباه گرفتن بالون هوایی شرکت گودیر تایر با یوفو

در ادامه این گزارش آمده است: بسیاری از گزارش‌های دیده شدن یوفو در واقع ماهواره‌های شرکت اسپیس ایکس، متعلق به «ایلان ماسک» هستند. شرکت اسپیس ایکس در حال حاضر در حال کار بر روی پروژه «استارلینک» است که برای ارائه اینترنت پرسرعت در سراسر جهان طراحی شده است. این شرکت هم اکنون بیش از هزار ماهواره در مدار نزدیک به زمین مستقر کرده و قرار است تا این پروژه را تا سال ۲۰۲۷ با ایجاد صورت فلکی از ۱۲ هزار ماهواره به پایان برساند.

تصمیم پنتاگون و دونالد ترامپ

یکی دیگر از مسائلی که ممکن است افزایش مشاهده یوفو‌ها را توضیح دهد، تصمیم وزارت دفاع آمریکا برای خارج کردن ویدئو‌های افشا شده از طبقه بندی محرمانه بوده است؛ به طوری که پنتاگون تصمیم به ایجاد کارگروهی به منظور تحقیقات در خصوص مشاهده یوفو‌ها کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا با کار خود در اواخر دسامبر گویی روغن را به روی آتش ریخت؛ زمانی که او لایحه‌ای را به امضا رساند که در میان موارد مختلف، مورد عجیب داشت که در آن از پنتاگون خواسته شده بود تا به کنگره در خصوص تمامی اطلاعاتی که در زمینه آشیای پرنده ناشناس دارند، ظرف ۱۸۰ روز اطلاع دهد.

تأیید پرواز اشیای پرنده ناشناس در آسمان آمریکا

اما موارد مشاهده اشیای پرنده ناشناس همیشه بدین صورت نبوده است که مشاهده گران، پهپاد و یا ماهواره ها را بجای یوفو اشتباه گرفته باشند. 

دوروز پیش، رسانه های خبری اعلام کردند وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با خارج کردن تصاویر ویدئویی از پرواز اشیای پرنده ناشناس در مرز‌های آمریکا از بخش محرمانه، آن‌ها را مورد تایید قرار داد.

بر اساس این گزارش، شبکه خبری سی ان ان با انتشار خبری اعلام کرد: اشیاء پرنده ناشناس هوایی طی سال‌های اخیر توسط یگان‌های هوایی آمریکا مورد شناسایی قرار گرفته اند و اکنون پنتاگون صحت این مساله را مورد تایید قرار داده است؛ بنابراین گزارش رویت اشیاء پرنده ناشناس در سال ۲۰۰۴میلادی نزدیک سواحل کالیفرنیا رصد و در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز یک فروند جنگنده اف-۱۸ آمریکا یک شیء پرنده ناشناس را که وارد آسمان آمریکا می‌شود بر فراز سواحل اقیانوس آتلانتیک رهگیری می‌کند.

«سو گاف» سخنگوی پنتاگون در اظهاراتی که از سوی شبکه سی ان ان منتشر شد، تأیید کرد این تصاویر ثابت و متحرک از اشیای مثلثی، کره ای و بیضی شکل چشمک زن که از میان ابرها می گذرند، از سوی کارکنان نیروی دریایی آمریکا ضبط شده است.

گفتنی است پیشتر نیز یک مقام اطلاعاتی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای فاش کرده آمریکا مدرکی دارد که نشان می‌دهد یوفو‌ها (اشیای پرنده ناشناس) قادر هستند دیوار صوتی را شکسته و مانور‌هایی را به انجام برسانند که با فناوری‌های شناخته شده ناممکن است.

«جان راتکلیف» که سمت مدیر اطلاعات ملی آمریکا را در دوران ترامپ بر عهده داشت، می‌گوید: بسیاری از رخداد‌ها وجود دارند که توضیح آسانی ندارند.

راتکلیف به شبکه فاکس نیوز گفت: صحنه‌ها و تصاویر بسیار بیشتر از آنچه اعلام شده است (از یوفوها) وجود دارد و برخی از آن‌ها از طبقه بندی خارج شده اند.

جان راتکلیف در این خصوص گفت: زمانی که ما درباره مشاهدات صحبت می‌کنیم، ما در خصوص اشیایی حرف می‌زنیم که بوسیله خلبانان نیروی دریایی و یا نیروی هوایی دیده شده اند و یا تصاویر آن‌ها با ماهواره‌هایی گرفته شده که این ماهواره‌ها در فعالیت‌هایی شرکت داشته اند که توضیح ان دشوار است.

همچنین شایان ذکر است در ویدئو‌هایی که قریب به یک سال و نیم پیش، نیروی دریایی ارتش آمریکا بر اساس «قانون آزادی اطلاعات» اصالت آن را تأیید کرد، یوفو‌هایی به نمایش در آمده بودند که با سرعت باورنکردنی حرکت می‌کردند و مانور‌های هوایی به ظاهر غیر ممکن را به انجام می‌رساندند. یکی از این ویدئو‌ها، در سال ۲۰۰۴ تصویر برداری شده و دو ویدئوی دیگر، در ژانویه ۲۰۱۵ گرفته شده بود.