پرواز‌های انگلیس به عربستان از سرگرفته می شود

  • انتشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 103214

رسانه‌های دولتی عربستان گزارش دادند که این کشور قرار است ممنوعیت ورود پرواز‌ها از انگلیس را از امروز یکشنبه لغو کند و این پروازها از سرگرفته شود.

رسانه‌های دولتی عربستان به نقل از یک منبع وزارت کشور گزارش دادند که عربستان قرار است ممنوعیت ورود پرواز‌ها از انگلیس را که پس از شناسایی ویروس سارس-کووید-۲ در انگلیس متوقف شده بود از امروز یکشنبه لغو کند و این پروازها از سرگرفته شود.

در تاریخ ۲۱ دسامبر، ریاض از توقف پرواز‌های بین المللی و بسته شدن گذرگاه‌های مرزی دریایی و زمینی به دلیل جهش ویروس کرونای جدید در تعدادی از کشور‌ها خبر داد.

دوشنبه گذشته نیز عربستان این اقدامات را برای یک هفته دیگر تمدید کرد. با این حال، ریاض در نظر دارد مرز‌های هوایی خود را به روی پرواز‌های بین المللی از انگلیس باز کند.

به گزارش رسانه‌های سعودی، شهروندان از انگلیس، آفریقای جنوبی و سایر کشور‌هایی که نوع جدید ویروس کرونای انگلیسی در آن‌ها مشاهده شده است، لازم است قبل از ورود به عربستان حداقل ۱۴ روز را در خارج از کشور‌های آسیب دیده بگذرانند. آن‌ها همچنین باید در بدو ورود آزمایش دهند. مسافران سایر کشور‌ها نیز باید نتایج آزمایش خود را ارائه دهند.