پرتاب موشکی کوریای شمالی نشان دهنده تهدید علیه جامعه بین الملل است

  • انتشار: ۲۲ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 120569

ارتش آمریکا اعلام کرد، آزمایش و پرتاب یک موشک کروز دوربرد از سوی کوریای شمالی نشان دهنده تهدید این کشور برای منطقه و جهان محسوب می‌شود.

به نقل از ایسنا، خبرگزاری یونهاپ نوشت، اوایل امروز (دوشنبه) کوریای شمالی به صورت موفقیت آمیزی نوع جدیدی از موشک‌های کروز دوربرد خود را پرتاب کرد که برد ۱۵۰۰ کیلومتری دارد.

فرماندهی هند-پاسیفیک آمریکا در بیانیه‌ای که چند ساعت پس از پرتاب این موشک منتشر شد، آورده است: ما درباره گزارش‌های مربوط به پرتاب این موشک کروز دوربرد از سوی کوریای شمالی مطلع هستیم. ما به نظارت و بررسی وضعیت ادامه می‌دهیم و از نزدیک با متحدان و شرکای خود رایزنی داریم.

در این بیانیه همچنین آمده است: فعالیت‌های کوریای شمالی نشان دهنده ادامه تمرکز این کشور در توسعه برنامه‌های موشکی و نظامی خود است و تهدیدی علیه همسایگان و جامعه بین‌الملل محسوب می‌شود. آمریکا به تعهداتش در دفاع از کوریای جنوبی و ژاپن همچنان پای‌بند است.

در همین حال، رئیس ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی نیز اعلام کرد که تحلیل‌هایی در ارتباط با این مساله و در همکاری نزدیک با مقامات اطلاعاتی آمریکا در حال انجام است اما از ذکر جزئیات امتناع کرد.

این جدیدترین آزمایش موشکی کوریای شمالی سومین آزمایش بزرگ موشکی این کشور در سال جاری میلادی است. در ۲۱ مارس ۲۰۲۱ نیز پیونگ ‌یانگ دو موشک کروز را در ساحل غربی این کشور و در پی آزمایش دو موشک بالستیک کوتاه برد به دریای شرقی درست چهار روز قبل‌تر از آن، شلیک کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *