پدرام: ملت‌های منطقه در برابر حضور آمریکا متحد شوند/ جنگ مذهبی به نفع افغانستان نیست

  • انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 75222

عبداللطیف پدرام، رهبر حزب کنگره ملی افغانستان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری از ملت‌های منطقه خواست تا در برابر حضور آمریکا متحد شوند.

وی اظهار داشت: «اشغالگران و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند. نئولیبرالیسم که آمریکا نوک پیکان آن است، دست اندر کار بحران سازی‌های خطیر و سودجویانه در جهان و به ویژه منطقه و حوزه‌ تمدنی ماست. باید هوشیار باشیم که عدالت خواهی اجتماعی و انسانی و طبقاتی را با علم کردن موضوعاتی فرع بر مبارزه در برابر استثمار، استعمار و اشغالگری به حاشیه نرانند.»

وی افزوده است: «توحید، نبوت و معاد در اسلام از اصول دین است. البته در مذهب شیعه عدل و امامت هم لحاظ شده‌اند. شریعت خدا یکی است سنی و شیعه ندارد البته تفاوت‌های فقهی وجود دارد که عادی است، اما رسیدگی به این امور و تفاوت‌ها کار فقها و علمای ادیان و مذاهب است. آنچه به شهروندان بر می‌گردد و حقوق آنهاست این است که حق ابراز نظر و ابراز رای دارند که البته باید مسئولانه و از سر آگاهی باشد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: با توجه به خطیر بودن اوضاع و نقشه‌های شوم آمریکا و متحدانش در منطقه باید هوشیار بود؛ جنگ مذهبی به نفع افغانستان نیست.

آفت سرطانی

پدرام افزود: اگر قرار است چیزی را زیر سوال ببریم و به آن اولویت بدهیم حضور اشغالگرها است که باید در برابر آنها متحد شویم.

قابل ذکر است که اخیرا برخی افراد وابسته به عربستان سعودی در تلاش ایجاد اختلافات مذهبی در کشور هستند که واکنش تند مردم و برخی سیاسیون را در پی داشته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟