پاکستان علیه اقدام موهن شارلی‌ابدو به فرانسه اعتراض کرد

  • انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 94070

به نقل از ایرنا؛ «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان امروز (پنجشنبه) در یک پیام ویدیویی اعلام کرد: مردم و دولت پاکستان اقدام مجله فرانسوی شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای موهن را با قوی‌ترین کلمات ممکن محکوم می‌کند.

وی افزود: اسلام‌آباد نگرانی و اعتراض خود را به پاریس ابلاغ کرده و سفیر فرانسه در پاکستان نیز در جریان مواضع ما قرار گرفته است.

قریشی تاکید کرد: چنین گستاخی و اقدامات توهین آمیز نه تنها نباید در آینده تکرار شود، بلکه ما خواستار برخورد با عاملان آن و سپرده شدن آنان به دست عدالت هستیم.

وزیر امور خارجه پاکستان تصریح کرد: این کشور دارای نظام مردم سالاری و حامی آزادی بیان است، اما آزادی بیان هرگز به معنای بی‌حرمتی به مقدسات و یا تحریک احساسات دیگران نیست.

وی افزود: شارلی ابدو مرتکب آزار و تحریک احساسات میلیاردها (صدها میلیون) مسلمان در جهان شده درحالی که ما از جامعه بین الملل انتظار داریم تا ضمن واکنش فوری به اینگونه اقدامات توهین آمیز، برای مقابله با آن رو به جلو حرکت کند.

شاه محمود قریشی با ابراز نگرانی جدی نسبت به افزایش اسلام هراسی، نژادپرستی و ترویج نفرت علیه مردم دیگر کشورها، گفت: باید در سطح جهانی و در مجمع مشترک گردهم آمده و علل این اقدامات را بررسی کنیم و بسنجیم که چگونه می‌توان جلوی عاملان تحریک احساسات مردم را گرفت.

مسلمانان پاکستانی قرار است فردا پس از اقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف این کشور در محکومیت اقدام توهین آمیز شارلی ابدو راهپیمایی کنند.